21 lutego 2016

Nie mam cierpliwości do idiotów! co mam robić?

Może ktoś mi poradzi? Co mam robić, że nie mam do wielu osób cierpliwości. Do idiotów. Bo innych ziomków to ja bardzo lubię. Wiem, lepiej pomijać głupotę innych, ale co jak napotykam ją na co dzień? Jak żyć Panie premierze jak żyć, słysząc te wszystkie narzekania, to obgadywanie innych, to równanie ludzi z ziemią, to jak oni są wspaniali a wszyscy inni to tylko puste elementy odległej przestrzeni. Jak obniżyć wtedy swoje ciśnienie słysząc takie głupie gadanie?HALLO HALLO!! Czy ktoś tu nie ma swojego życia, czy jako swoje główne hobby wybrał "będę idiotą"? Wybaczcie ale nie wiem

Nie jestem w stanie przyznawać komuś racji dla świętego spokoju, zawsze chcę każdemu wytłumaczyć, że żle robi. Nie nie spadłam z choinki i nie pozjadałam wszystkich książek psychologicznych z serii "Jak uleczyć ten świat". Nie trzeba tego zrobić, by wiedzieć, że gadanie głupot na innych, robienie im krzywdy, wyolbrzymianie bardziej swojej dziury na sukience, niż choroby współrozmówcy nie jest normalne- po prostu- każdy powinien o tym wiedzieć. 

WIĘC DLACZEGO NIE WIE?

No właśnie nie wiem. 

Jeżeli ktoś traktuje Cię źle pamiętaj, że coś jest nie tak z nim a nie z Tobą. Normalni ludzie nie niszczą innych ludzi.
- Autor nieznany


Ja idę pisać następne posty póki jeszcze trochę niedzieli mam. A w tym czasie chętnie poznam Wasze zdanie na temat głupoty ludzkiej ;)


FACEBOOK
INSTAGRAM

10 komentarzy:

 1. jak to powiedziała Madonna hmm chyba Ona nie ważne jak mówią ważne by mówili ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedziałabym, że adekwatne te powiedzenie, ale do celebrytów ;D Ja tam bym wolała, by nikt o mnie nie mówił, a każdy zajął się sobą :D Niektórzy mają na tyle nudne własne życie, że największą rozrywką dla nich jest mieszanie się w cudze. Znam takie elementy - kiedyś się przejmowałam, teraz mam to gdzieś :D

   Usuń
 2. Oj tak, głupota innych nie zna granic.. Niektórzy zachowują się jakby nie mieli swojego rozumu i kierują się tym, co robią inni... Są gotowi na wszystko żeby im się przypodobać.. Tak to jest..

  OdpowiedzUsuń
 3. Piekne słowa, ''Jeżeli ktoś traktuje Cię źle pamiętaj, że coś jest nie tak z nim a nie z Tobą. Normalni ludzie nie niszczą innych ludzi.''.. Czasem trzeba sie zastanowic nad tym, że to nie nasza wina ze ktos nas źle traktuje tylko sama ma problem ze sobą? co wtedy? moze filizanka kawy i rozmowa pomogą?;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście człowiek człowiekowi coraz częściej wilkiem... Staram się utrzymywać jak najlepsze kontakty z nimi, ale czasem cholera mnie trafia! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnia rzecz jaką bym zrobiła to przejmować się idiotami ;) mam ważniejsze sprawy :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Żeby być szczęśliwym - trzeba otaczać się dobrymi ludźmi, tylko co wtedy, kiedy się nie da? Ja po prostu nie komentuję zachowania takich osób i podążam własną, tą lepszą drogą. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mogłabym nawet bardziej rozwinąć Twój temat, poruszając kwestię wypowiedzi co poniektórych na forach internetowych różnego rodzaju i ich "ja uważam tak i tak, ale nie potrafię się wyrazić w sposób kulturalny" czy "pozjadałem wszystkie rozumy i moja racja jest najmojsza". Szczytem głupoty u takich ludzi jest wstawianie obrazka "maść na ból dupy", kiedy próbujesz mu wytłumaczyć, że to, co mówi, jest po prostu niemądre i nie ma żadnego racjonalnego oparcia. Krew mnie wtedy zalewa. Dlatego często powstrzymuję się od komentowania, bo wiem, że na początku starałabym się kulturalnie tłumaczyć, ale w pewnym momencie dochodzisz do zenitu cierpliwości i wtedy aż się ciśnie soczysty wulgaryzm :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świat jest zbyt piękny, by przejmować się idiotami. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś miałam więcej cierpliwości, od kiedy pracuję na stałe czyli od prawie 3 lat cierpliwość mi się skończyła. Czasami naprawdę mam ochotę tryknąć baranka o ścianę z bezsilności nad ludzką głupotą.

  OdpowiedzUsuń