9 stycznia 2017

Małżeństwo - i jego utarte stereotypy.

Co o małżeństwie może Wam powiedzieć żona tylko z rocznym stażem? Może, może opowiedzieć coś ze swoich obserwacji, obserwacji innych ludzi w związkach. Od zawsze niczym dziwnym nie było to, że kobieta gotuję obiady, sprząta i opiekuję się dziećmi a mężczyzna przynosi kasę na strawę do domu, Utarło się to na tyle, że dla wielu pokoleń nie było to niczym dziwnym, utarło się to na tyle, ze bywały związki w których żona nie dziękowała mężowi, że przerobił 12 godzin w pracy, a mąż za zawsze ciepły obiad i wyprasowane koszule- bo to było wg. nich normalne i należało do niepodważalnych obowiązków obojga. 
Ktoś jednak kiedyś sobie powiedział "MY TACY NIE BĘDZIEMY"

Nie będzie nudy, tej dziwnej tradycji, typowości, 
Nic złego nie ma w takim ustawieniu rzeczy, jeśli oboje ludzi tego chcę, w tym się odnajduję, i najważniejsze docenia się za to i nie mówi, że któreś z nich ma gorzej. 

Dziwne też jest mówienie : " jak ja swojemu staremu bym kazała obiad gotować, to bym pewnie się tą samą przegotowaną nie najadła " . Zapewne byś się nie najadła, ale Ty też od razu gotować nie umiałaś, a kiedy musimy sobie z czymś poradzić po czasie, ale sobie poradzimy. Więc i on nie długo zaskoczył by Cię pulpecikami w sosie własnym. Daj mu po prostu szansę, a oboje na tym skorzystacie. 

Chyba nikt w swoim życiu nie chcę doprowadzić do tego, że przez codzienność staniemy się coraz bardziej nie obecni, wszystko zamieni się w szare kolory a Tobie już nawet nie będzie chciało się o nic starać. Do ludzi jeszcze nie dotarło to, że oprócz śmierci, i pewnych chorób na resztę mamy wpływ. Ważne by nie przespać momentu w którym możemy wszystko zmienić, bo czasem już może być za pózno. 

Dostrzegajcie to co nawzajem dla siebie robicie, 
Najlepiej, aby ustalić to wszystko jeszcze zanim oboje zamieszkacie, żeby potem nie było żadnych zdziwień, kiedy któreś ze stron nagle nie umyję naczyń, a drugie zwolni się z pracy. Wtedy możecie się zamienić i drugie myję przysłowiowe naczynia a pierwsze idzie do pracy.


Zamieniajcie się obowiązkami. oczekujcie pierwsze od siebie potem od drugiej osoby, nie oczekujcie nic w zamian za dobre rzeczy, ale doceniajcie wszystko co dobre na Was spływa. 

FACEBOOK
INSTAGRAM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz