4 stycznia 2018

ASHWAGANDHA - sposób na stress. Jak szybko możemy spodziewać się działania?

Co ja bym zrobiła bez instagrama ? Haha. Ile ja inspiracji stamtąd czerpię, ile zdolnych ludzi znalazłam, ile rzeczy poznałam wartych poznania. Między innymi tytułową Ashwagandhę.

ASHWAGANDHA
_______________

Inaczej żeń-szeń indyjski. Roślina o bardzo długiej tradycji stosowania. 

Kupiłam tabletki, biorąc pod uwagę ostatni stres jaki mi towarzyszył. Chciałam się czymś wspomóc w uspokojeniu, biorąc pod uwagę tylko coś z natury. Trafiłam na wiele osób, właśnie na instagramie które pisały o tym jak ta roślina im pomogła. 

Dlaczego tak dobrze działa na osoby narażone na spory stres? Ponieważ trzyma kortyzol w ryzach, i pozwala organizmowi lepiej tolerować bodzce stresowe.Jak zadziałała na mnie?

Warto podkreślić, że okres wzmożonego stresu nie zmniejszył się, i nie zażywałam nic innego oprócz witamin które biorę zawsze. Już po dwóch tygodniach zauważyłam poprawę.. może to efekt placebo, może sam fakt, że w to wierzyłam, ale po dwóch tygodniach byłam naprawdę dużo spokojniejsza. Nie czułam tego okropnego ścisku w gardle. Teraz skończyłam jedno opakowanie, i kupię następne aby mieć w razie czego. Nie mówię, że stałam się aniołkiem a cały świat był tylko różowy, ale to co było a co jest to ogromna różnica samopoczucia. 


Kiedy jeszcze stosować ASHWAGANDHE?
____________________________________

-jeśli chcesz chronić wątrobę i nerki
-kiedy masz problem ze zwyrodnieniem stawów ( moja babcia ma, dlatego będę chciała skonsultować z kimś mądrzejszym na ten temat, czy można ją łączyć z lekami )
-poprawia jakość nasienie u mężczyzn
-wzmacnia układ odpornościowyGłównymi przeciwwskazaniami są : okres ciąży, osoby przyjmujące leki uspokajające, nasenne i przeciwpadaczkowe. O innych nie znalazłam informacji, lepiej dopytać lekarza. (takiego z "Na dobre i na złe" )


Koniecznie dajcie znać czy miałyście do czynienia z ASHWAGANDĄ i jak sprawdziła się u Was lub u kogoś z Waszej rodziny czy znajomych.4 komentarze:

  1. Nie chodzi o to, jak wygląda, ale jak działa. Dobrze, że coraz więcej osób daje takie świadectwa, bo fakty są takie, że niestety żyjemy w świecie opanowanym przez przemysł farmaceutyczny. A okazuje się, że naturalne preparaty działają najlepiej na nasz organizm.

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo mi sie podoba ! rewelacja !

    OdpowiedzUsuń