Stosowanie kubków jednorazowego użytku jest bardzo powszechne. Mogą buc wykorzystywane w wielu gałęziach gospodarki. Korzystamy z nich w kawiarni, nas stacji paliw, a nawet u dentysty. Kubki plastikowe są tanie i do tego bardzo praktyczne. Ich wpływ na środowisko wcale nie musi być negatywny. Wszystko zależy od odpowiedniej segregacji odpadów.

Zastosowanie kubeczków o różnych pojemnościach

W dystrybutorach z wodą do picia oraz w automatach z kawą dostępne są kubki o standardowej pojemności. Jest to pojemność 200 ml z czego faktyczna ilość płynu to 180 ml. Takie kubki jednorazowe plastikowe pakowane są po 10 lub 100 sztuk. Są to tanie produkty, dostępne praktycznie we wszystkich marketach ogólnospożywczych. Z większą pojemnością można się spotkać na przykład na festynach itp. Tam w kubkach plastikowych można zamówić piwo lub inny napój gazowany. Kubki plastikowe są zatem wszędzie. Dlatego, że wykorzystywane są do wielu celów, można stwierdzić, że są dla nas po prostu niezbędne.

Kubki do ciepłych i zimnych napojów

Praktycznie wszystkie dostępne w sprzedaży Kubeczki plastikowe są odpowiednie do różnego rodzaju napojów. Zarówno do tych ciepłych jak i zimnych. Można do nich nalewać napije do temperatury nawet 70 stopni. Materiał z jakiego wykonane są kubeczki plastikowe to polipropylen. Jest to materiał bardzo trwały oraz odporny nawet na zgniecenie i zniszczenie. Kubki jednorazowe plastikowe można zakupić w rozmaitych kolorach. Najczęściej spotykane są kubki w kolorze przeźroczystym czyli transparentne. Do takich kubeczków można nalewać kolorowe napoje, bo ich kolor będzie widoczny. Są również kubki jednorazowe w innych pięknych kolorach. Dla dzieci na urodziny można zakupić nawet kubki z postaciami z bajek. Ich cena będzie większa lecz to związane jest z kolorowym nadrukiem. Takie kubki można zakupić w sklepach ogólnospożywczych lub w sklepach z artykułami do domu. Kubeczki jednorazowe spotykane w gabinetach dentystycznych, laboratoriach, a nawet w szpitalach są często mniejszej pojemności. Służą to segregowania leków itp. Najlepsze oferty cenowe za kubki jednorazowego użytku znajdziemy w hurtowniach opakowań. Zazwyczaj kubeczki te są pakowane w większych ilościach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here