W jednym z wcześniejszych artykułów pisaliśmy, jak niezwykle istotnymi kwestiami w odniesieniu do żywotności elementów wizualnie przedłużających i zwiększających objętość włosów są dobór cieszącego się ponadprzeciętną renomą salonu medycyny estetycznej oraz zdecydowanie się na wyroby powstające z najwyższej jakości materiałów. Jak się jednakże okazuje, często to nie wystarczy, aby dopinki służyły nam przez wiele kolejnych tygodni lub nawet miesięcy bez konieczności ich wymiany na nowe. Równie istotna okazuje się prawidłowa pielęgnacja po wyjściu z zakładu, o czym konsumenci niejednokrotnie zdają się zapominać. Postanowiliśmy więc zaznajomić ich z podstawowymi rekomendacjami ekspertów odnośnie prawidłowej dbałości o kondycję pasemek wizualnie poprawiających wygląd uczesania.

Przede wszystkim istotne jest stosowanie właściwie dobranych kosmetyków i środków pielęgnacyjnych, które nie tylko umożliwią satysfakcjonującą konserwację, ale także nie będą uszkadzać pasemek. Musimy wziąć pod uwagę fakt, iż w przeciwieństwie do naszej naturalnej fryzury, elementy  zagęszczające włosy które kupisz w sklepie z włosami https://hairme.pl/sklep nie posiadają źródła zewnętrznego nawilżania, a więc niezbędnym jest dostarczenie im jej z zewnątrz przy pomocy polecanych przez specjalistów preparatów. Optymalne nawilżanie możliwe jest w sytuacji, gdy kosmetyki stosujemy regularnie, po każdorazowej ekspozycji na działanie silnego światła słonecznego i porywistych wiatrów, a także dołożymy wszelkich starań, aby w składzie użytkowanych wyrobów nie znajdowały się jakiekolwiek szkodliwe dodatki, takie jak chociażby SLS czy alkohol. W doborze stosowanych na co dzień szamponów i odżywek również powinni nam pomóc eksperci, jako że wiele wyrobów dostępnych obecnie na rynku zawiera znaczne ilości składników aktywnych, które to mogą osłabiać pasemka, sprawiać że staną się one nadmiernie matowe oraz stracą swój pierwotny blask.

Zarówno podczas mycia jak i rozczesywania pasemek przymocowanych do naszej fryzury uważać musimy szczególnie na miejsca łączeń. Wykonywanie zbyt gwałtownych ruchów może doprowadzić do ich uszkodzenia lub całkowitego odczepienia się od końcówek włosów, co z kolei sprawić może, iż całość uczesania nie będzie wyglądała naturalnie. Wystrzegać się powinniśmy także nadmiernego stosowania wszelkiej maści urządzeń generujących duże ilości ciepła, takich jak chociażby lokówki, prostownice, suszarki, czy termoloki. Są one szczególnie niewskazane w przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na aplikację dopinek metodą keratynową, jako że wysoka temperatura rozpuszczać może zgrzewy.

Jeżeli tylko wdrożymy powyższe rekomendacje do naszego codziennego planu pielęgnacyjnego, możemy mieć przekonanie graniczące niemalże z pewnością, że zagęszczone i wizualnie przedłużone włosy wyglądać będą nieskazitelnie i zachwycać swoją naturalnością przez długi czas. Zachęcamy także do korzystania z naszych usług stylizacyjnych i konserwacyjnych – dołożymy wszelkich starań, aby w jeszcze pełniejszym stopniu przedłużyć żywotność pasemek naturalnych lub też syntetycznych, na których nabycie się Państwo zdecydują!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here