Coraz więcej osób ma problemy z przedwczesnym łysieniem. Pozbawione włosów fragmenty skóry głowy nie prezentują się estetycznie, dlatego nic dziwnego w tym, że osoby, którym ten problem doskwiera, w pewnym momencie zaczynają myśleć o przeszczepie włosów Katowice.

Przeszczep włosów katowice może być przeprowadzony na kilka różnych sposobów, jednak w tym momencie przeważnie wykorzystuje się do niego technikę FUE. W tłumaczeniu dosłownym skrót ten oznacza po polsku ekstrakcję jednostek mieszkowych.

Czym jest FUE?

Jest to autologiczny przeszczep włosów Śląsk, w którym pacjent jest jednocześnie i dawcą, i biorcą. Mieszki włosowe są pobierane z ciała, z jego bardziej owłosionych okolic, co następuje przy zastosowaniu metalowej sztancy. Później oczywiście te mieszki przeszczepia się do innego wyznaczonego miejsca. Zabieg umożliwia zastosowanie minimalnej ilości materiału, który najczęściej jest pobierany z potylicznej części głowy, gdyż tam włosów na ogół jest najwięcej.

To właśnie za sprawą autologicznego charakteru przeszczep włosów Katowice staje się jedną z bezpieczniejszych metod do transplantacji. Nie jest to natomiast jego jedyna zaleta.

Dlaczego warto postawić na FUE?

Po pierwsze – z uwagi na wspomniany już wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu. FUE w przeciwieństwie do innych metod transplantacji raczej nie wywołuje skutków ubocznych i nie prowadzi do poważniejszych powikłań.

Praktycznie każda klinika przeszczepu włosów korzysta teraz z metody FUE. Jest ona popularna, a dzięki temu i łatwo dostępna. Mimo wszystko warto skorzystać z niej w jakiejś sprawdzonej i zaufanej klinice, by oddać się w ręce doświadczonych profesjonalistów, którzy wiedzą, co robią.

Przeszczep włosów Śląsk metodą FUE gwarantuje długotrwale utrzymujące się efekty. Działa bardzo szybko, co też jest jego zaletą. Pacjenci, którzy z tej metody skorzystają, zwykle już po kilku tygodniach będą mogli osiągnąć naprawdę fajne rezultaty.

Czy FUE ma jakieś wady?

Oczywiście każda dobra klinika przeszczepu włosów wspomni pacjentowi o tym, że zabieg FUE ma swoje wady. Chyba największą z nich jest czas trwania samego zabiegu. Jako że może on potrwać nawet kilkanaście godzin, nie jest zbyt komfortowy dla pacjentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here