Sucha skóra jest nieprzyjemna w dotyku i nieatrakcyjna. Często objawia się jako szorstkie, czerwone i swędzące plamy w miejscach na ciele, które są odsłonięte — ramiona, dłonie, podudzia i kostki. Ale jest również powszechna na podeszwach stóp, udach i brzuchu. Może prowadzić do pęknięć i małych ran skóry. A ponieważ zimne powietrze na zewnątrz i ogrzane powietrze w środku powodują niską wilgotność, zimą często jest jeszcze gorzej — akurat na okres świątecznych imprez.

Dlaczego moja skóra jest sucha?

Niektóre rodzaje suchej skóry są dziedziczne. Niektóre pojawiają się wraz ze starzeniem się, ponieważ naturalne oleje skóry i jej bariera się zmniejsza. Niektóre mogą towarzyszyć chorobom, takim jak astma czy niedoczynność lub nadczynność tarczycy. Do tego codzienne nawyki związane z pielęgnacją skóry, takie jak mycie silnymi mydłami, stosowanie środków odkażających lub ostrych środków czyszczących oraz szorowanie, również mogą powodować lub pogarszać suchość skóry. Żeby zapobiegać i leczyć suchą skórę proponujemy Ci zapoznać się z serią kosmetyków Bielenda przeznaczonych do skóry suchej.

Strategie pielęgnacji skóry suchej

Pomiń długie, gorące prysznice. Gorąca woda zmywa tłuszcze ze skóry szybciej niż ciepła woda. Długie prysznice lub kąpiele w rzeczywistości powodują wysuszenie skóry. Spróbuj ograniczyć się do jednego ciepłego prysznica lub kąpieli trwającej 5, lub 10 minut dziennie. Używaj delikatnego środka myjącego lub żelu pod prysznic z kremem nawilżającym Bielenda. Wybierz bezzapachowe, niezawierające mydła lub łagodne środki myjące zamiast silnych środków czyszczących. Nawilżaj, gdy skóra jest wilgotna. Od razu po kąpieli, umyj twarz lub ręce ręcznikiem, lub pozostaw ją wilgotną. Nałóż krem ​​nawilżający w ciągu trzech do pięciu minut po umyciu, aby zablokować wilgoć w skórze i nie pozwolić jej uciec.

Składniki, których należy szukać w kremie nawilżającym

Nie trzeba płacić fortuny za dobry, bogaty krem ​​nawilżający. Bielenda ma w swojej ofercie całkiem przyzwoite cenowo kosmetyki dla skóry suchej, które zawierają:

  • Ceramidy — Pomagają skórze zatrzymać wodę i koją suchą skórę. Ceramidy syntetyczne mogą naśladować naturalne substancje w najbardziej zewnętrznej warstwie skóry, które pomagają zatrzymać wilgoć.
  • Dimetikon i gliceryna — Wciągają wodę do skóry i tam ją zatrzymują. Dzięki czemu skóra pozostaje długo nawilżona.
  • Kwas hialuronowy — Podobnie jak ceramidy, kwas hialuronowy pomaga skórze zatrzymać wodę.
  • Lanolina, olej mineralny i wazelina — Zatrzymują one wodę w skórze, która została wchłonięta podczas kąpieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here