Kto z nas nie lubi spędzać czasu w ogrodzie? Kiedy przychodzi wiosna, wszystko się zieleni, słońce grzeje coraz mocniej, aż chce się wyjść z domu i odpocząć w otoczeniu zieleni. Aby odpoczynek był komfortowy, warto sprawić sobie wygodny zestaw mebli ogrodowych. Na rynku dostępne są różne rodzaje takich mebli, najbardziej tradycyjne i powszechne są meble drewniane. Czy warto w nie zainwestować?

Właściwości drewna

meble drewniane do ogrodu
fot. Pixabay.com

Drewniane meble ogrodowe są bardzo popularne przede wszystkim z racji właściwości, jakie cechują drewno. Jest to materiał naturalny, w pełni więc ekologiczny. Ma to znaczenie dla wszystkich dbających o dobro środowiska naturalnego. Poza tym, drewno jest materiałem niezwykle trwałym i wytrzymałym. Nie każdy jednak wie, że aby ta wytrzymałość była możliwie najwyższa, konieczne jest konserwowanie i olejowanie drewnianych elementów. Odpowiednio zabezpieczone drewno jest odporne na wilgoć, zmiany temperatury czy promienie słoneczne.

Zalety drewnianych mebli ogrodowych

Jeśli zastanawiasz się, jakie meble ogrodowe wybrać, z pewnością rozważasz zakup mebli drewnianych. Są bardzo popularne i tradycyjne, mają wiele zalet, które wciąż skłaniają klientów do ich zakupu. Przede wszystkim, drewniane meble są bardzo wytrzymałe i trwałe. Istotna cechą jest to, że z czasem nie tracą na swojej trwałości. Jeśli będą odpowiednio zabezpieczane i pielęgnowane, przetrwają wiele, wiele lat. Drewniane meble nie muszą być chowane na zimę, mogą zostać na dworze nawet w trakcie mrozów, o ile zostały odpowiednio zakonserwowane.

Drewniane meble ogrodowe są łatwe w pielęgnacji. Na rynku istnieją gotowe środki pielęgnacyjne, którymi wystarczy jedynie przetrzeć od czasu do czasu meble. Można stosować także wosk drzewny, który tworzy na powierzchni mebla ochronną powłokę niwelującą osiadanie kurzu.

Drewniane meble ogrodowe produkowane są z różnego rodzaju drewna. Najbardziej trwałe i twarde są jednak meble z akacji, modrzewia i eukaliptusa. Te rodzaje drewna cechują się najwyższą trwałością i twardością. Zastanawiając się więc, jakie meble wybrać, warto rozejrzeć się za meblami tworzonymi właśnie z tych gatunków.

Efekt dekoracyjny

Oprócz właściwości technicznych takich, jak np. trwałość czy wytrzymałość, drewniane meble ogrodowe mają jeszcze jedną zaletę – są po prostu piękne! Mają niezwykłe walory estetyczne, szczególnie, gdy po zabezpieczeniu ukażą się wyraźne słoje drzewa. Każdy egzemplarz jest tak naprawdę unikalny i jedyny w swoim rodzaju.  Meble ogrodowe drewniane nadają się na tarasy i do ogrodu urządzanego w stylu zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym.

Drewno, rattan czy może technorattan – co wybrać?

Wybór nie jest łatwy. W ostatnich sezonach bardzo popularne stały się meble ogrodowe z rattanu. Rzeczywiście, są piękne, ale podobnie jak drewno, muszą być regularnie konserwowane. Jeśli nie chcesz się tym zajmować, możesz zakupić meble ogrodowe z technorattanu, który jest o wiele bardziej wytrzymały i nie wymaga żadnych czynności konserwacyjnych ze strony użytkownika. Drewno wypada w tym zestawieniu bardzo korzystnie, bo tak naprawdę żaden inny materiał nie osiągnie takiej twardości, wytrzymałości i unikalnego wyglądu, jak właśnie naturalne drewno.

Jakie meble drewniane nadają się ogrodu?

meble drewniane do ogrodu
fot. Pixabay.com

W skład zestawów mebli ogrodowych drewnianych wchodzą zwykle ławeczki i stoły. Dostępne są jednak także stoliki kawowe, sofy, bujane fotele, hamaki, leżanki czy kanapy modułowe, będące bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Modułowa kanapa składa się z kilku modułów, które można dowolnie ustawiać zgodnie z aktualnymi potrzebami. To bardzo ciekawy i funkcjonalny mebel do ogrodu.

Czy warto kupić drewniane meble ogrodowe?

Odpowiedź jest oczywista! Drewniane meble są stylowe, eleganckie, dodają uroku i zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wygodne meble ogrodowe zapewnią komfort przy rodzinnych spotkaniach czy imprezach w gronie przyjaciół, sprawdzą się także podczas relaksu we własnym ogrodzie po całym dniu pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here