Mały i funkcjonalny sprzęt do ćwiczeń

0
2271

Wiele osób chce w swoich domach mieć dobrej jakości sprzęt do ćwiczeń, jednak na ogół uznają, że nie mają miejsca do postawienia orbitreka, rowerka, czy też bieżni. Warto jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są dyski poślizgowe, dzięki którym można wykonać serię wspaniałych ćwiczeń angażując wiele partii mięśniowych. Ich rozmiar jest tak mały, że każdy bez problemu będzie mógł je przechowywać w swoim domu.

Ćwiczenia w poślizgu

Dyski poślizgowe to bardzo ciekawe urządzenia, których początek wziął się chyba od… sprzątania. Ich dokładne pochodzenie nie jest znane, jednak wiele osób śmieje się, że te dyski mogłyby z powodzeniem zastąpić czasem szmatki na podłodze do ćwiczeń, ponieważ tak dobrze się ślizgają. Na czym polega ich fenomen? Na tym, że osoba trenująca musi zmierzyć się z własnym ciężarem ciała, aby wykonać dobrze ćwiczenie. Dodatkowo należy zwalczyć opór i grawitację, dzięki czemu następuje angażowanie poszczególnych partii mięśniowych. Dyski można obecnie zakupić w sklepach stacjonarnych, jak również w sklepach internetowych. Ich cena nie jest duża i oscyluje w okolicy trzydziestu złotych. Dokładna cena zależna jest od sklepu, który wybierzemy. Przy pomocy tych małych i zgrabnych urządzeń do ćwiczeń za jednym razem możemy angażować nogi, ręce, brzuch i pośladki. Dużo prawda? Jeżeli ma się odpowiednią wiedzę, to dzięki nim można wykonać równie efektywny i skuteczny trening.

Płynne ruchy

Dyski poślizgowe zapewniają płynne ruchy. Aby móc przy ich pomocy wykonywać ćwiczenia musimy znajdować się na gołej podłodze, na panelach lub na sali gimnastycznej – gdzieś, gdzie jest po prostu ślisko. Ćwiczenia z własnym ciężarem ciała pozwalają na lepsze utrzymanie ciała w stabilizacji. Osoba ćwicząca uczy się lepszej kontroli własnych ruchów – co na początek z ćwiczeniami z dyskami nie jest łatwe. Jednak nie można się poddawać. Jeżeli dyski podczas ćwiczeń będą uciekać, należy próbować na nowo. Wkrótce dojdziemy do takiej perfekcji, że bez najmniejszego problemu uda nam się zapanować nad dyskami. Przy pomocy takich dysków można wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia. Pierwsze z nich to klasyczne pompki. Utrzymanie rąk, które będą znajdować się na dyskach nie jest łatwe. Kolejne ćwiczenie to pompki z rozsuwaniem rąk na boki – raz jedna ręka, raz druga. Kolejne ćwiczenie na stojąco, to półprzysiad (stopy znajdują się na dyskach) i rozsuwanie nóg na boki  – raz jedna strona, a raz druga. Razem z dyskami można zrobić również zakroki lub wykroki, czyli idealne ćwiczenia na nogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here