Każdy, kto choć raz stanął przed wyborem mebli do łazienki doskonale wie, jak trudny jest to wybór. Dostępne są meble wykonane z różnorodnych materiałów. Bardzo popularne są meble łazienkowe akrylowe, czarujące swoim pięknym połyskiem i szlachetną gładką fakturą. Czy warto w nie zainwestować? Czy rzeczywiście sprawdzą się w łazience lepiej lub chociaż tak samo dobrze, jak meble łazienkowe drewniane czy meble łazienkowe fornirowane?

Czym jest płyta akrylowa?

meble do łazienki białe
fot. Pixabay.com

Meble łazienkowe mogą być stworzone z płyt akrylowych. Cechują się one pokryciem cienką warstwą akrylu. Warstwa ta ma około 1 mm. Reszta płyty akrylowej wykonana jest z płyty MDP, której grubość wynosi 18mm. Materiałem wykończeniowym, pokrywającym spodnią część frontów i całej płyty stanowi  folia przeciwprężna o grubości około 4-5 mm. Takie wykończenie pozwala na zwiększenie odporności na wilgoć, co ma znaczenie przede wszystkim właśnie w łazienkach. Płyty akrylowe mogą mieć także zupełnie inne wymiary i grubości, tworzone na indywidualne zamówienie klienta.  Ciekawą opcją jest także oklejenie folią obu stron płyty, co daje lustrzany efekt.

Zalety mebli akrylowych

Akrylowe meble łazienkowe są bardzo wytrzymałe i odporne na zniszczenia i zarysowania, trzeba jednak pamiętać o tym, że niedopuszczalne jest intensywne szorowanie powierzchni akrylowych. Wybierając meble łazienkowe akrylowe nie musisz martwić się o odbarwienia. Istotną zaletą mebli akrylowych jest fakt, że ich powierzchnia wytwarza jony srebra. To sprawia, że meble tego rodzaju mają działanie antybakteryjne. Hamują rozwój bakterii, nie dopuszczają do rozwoju pleśni, która może być niebezpieczna dla naszego zdrowia.

Meble łazienkowe akrylowe są łatwe do utrzymania w czystości. Akryl nie ulega zjawisku oksydacji, a więc nie ma ryzyka powstawania odbarwień w wyniku utleniania, a także w wyniku działania promieniowania UV. Akrylowe meble są odporne na działanie wysokiej temperatury, co ma jednak znaczenie bardziej w kuchni niż w łazience. Wiele osób obawia się o smugi i odbicia palców na błyszczącej powierzchni.  Obawy te są jednak zupełnie nieuzasadnione, bo meble akrylowe są łatwe do utrzymania w czystości. Stanowią doskonałą alternatywę dla mebli laminowanych, są od nich również o wiele tańsze.

Jak pielęgnować akrylowe meble łazienkowe?

Akrylowe meble są łatwe do utrzymania w czystości. Wymagają znacznie mniej działań niż np. meble łazienkowe fornirowane czy meble drewniane. Do konserwowania powierzchni warto stosować mleczka konserwujące i miękką ściereczkę. Jeśli chcesz wyczyścić powierzchnię akrylową, zastosuj roztwór wody i mydła. Niezalecane jest stosowanie intensywnych środków czyszczących, detergentów chemicznych ani tym bardziej octu. Takie silne substancje mogą zniszczyć błyszczącą powierzchnię. Kupując meble akrylowe, w pierwszej kolejności zdejmij z nich ochronną folię. Przez minimum 24 godziny nie próbuj czyścić mebli w żaden sposób- może to spowodować trwałe uszkodzenia powierzchni mebli.

Czy warto wybrać meble łazienkowe akrylowe?

meble łazienkowe
fot. Pixabay.com

Meble akrylowe są bardzo uniwersalne. Z płyt akrylowych tworzy się zresztą nie tylko meble łazienkowe, ale także meble do salonu czy sypialni. Cechują się przede wszystkim wysokim połyskiem, co w łazience wygląda wprost obłędnie. Błyszcząca powierzchnia mebli łazienkowych optycznie powiększy wnętrze, dodając mu kilku centymetrów. Białe meble akrylowe sprawiają wrażenie wyjątkowo sterylnych, higienicznych i czystych, są więc chętnie używane w łazienkach. Jeżeli szukasz mebli łazienkowych, które nie będą od Ciebie wymagać zbyt wielu działań, meble akrylowe będą o wiele lepszym rozwiązaniem od mebli drewnianych. Meble akrylowe posiadają niezwykły połysk, który sprawia, że nadają się do łazienek urządzonych w stylu glamour czy nowoczesnym. Dzięki swojej uniwersalności, dobrze prezentują się również w zestawieniu w bardziej wyrazistymi kolorami i detalami, tworząc ciekawe zestawienie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here