Ukończyłaś szkolenia i kursy z profesjonalnej stylizacji paznokci i planujesz otworzyć własny salon kosmetyczny? Zatem koniecznie zadbaj o to, aby wyposażyć go we wszystkie niezbędne narzędzia, akcesoria i meble. Jakich produktów potrzebujesz? Czego nie powinno zabraknąć w Twoim gabinecie?

Jakich mebli i urządzeń potrzebujesz?

Profesjonalna stylistka potrzebuje do swojej pracy specjalistycznych narzędzi i akcesoriów, które nie tylko zagwarantują jej bezpieczne wykonywanie zabiegów manicure, ale również zapewnią najwyższy komfort i swobodę klientkom. Wszystkie elementy muszą wyróżniać się doskonałą jakością. Warto postawić na produkty markowe wykonane z wysokogatunkowych, solidnych komponentów.

Podstawą wyposażenia salonu kosmetycznego są odpowiednie meble. Koniecznie zaopatrz swój gabinet w porządne, duże biurko z pojemnymi szufladami, w których będziesz mogła umieścić lakiery i akcesoria do stylizacji. W Twoim salonie mogą znaleźć się również szafki i ekspozytory, które pozwolą Ci zachować idealny porządek, sprawiając, że studio będzie wyglądać estetycznie i elegancko. Nie zapomnij o dwóch wygodnych fotelach – jednym dla siebie i jednym dla klientek – oraz o mocnym oświetleniu punktowym.

Do pracy będziesz potrzebować profesjonalnego sprzętu. Powinnaś zaopatrzyć się w mocną lampę UV/LED, która dobrze utwardzi stylizacji żelowe i hybrydowe, a także w porządną frezarkę – o mocy około 200-300 W. Zarówno lampa, jak i frezarka powinny mieć odpowiednio długą gwarancję. Będziesz korzystać z tych sprzętów po kilkanaście razy dziennie, więc ważne jest, aby mieć zabezpieczenie w razie ewentualnej awarii. 

Nie zapomnij o akcesoriach i materiałach

Oczywiście meble i sprzęt to nie wszystko. W Twoim salonie kosmetycznym przede wszystkim powinny znaleźć się różne lakiery hybrydowe i żelowe. Koniecznie zaopatrz się w specjalne wzorniki, na których zaprezentujesz kolory lakierów oraz wzory, które potrafisz namalować na paznokciach. Wzorniki zepnij specjalnym klipsem i umieść w ozdobnym koszyczku tuż obok swojego stanowiska pracy. Tak przygotowane szablony z pewnością ułatwią klientkom wybór idealnej stylizacji.

Do pracy będziesz potrzebować również takich produktów jak:

  • pilniki jednorazowe,
  • pędzelki o różnych grubościach do tworzenia wzorów na paznokciach,
  • cleaner, aceton i waciki bezpyłkowe, 
  • ozdoby do paznokci.

Koniecznie zaopatrz się również w olejki pielęgnacyjne i kremy do rąk dla klientek oraz w podstawowe środki do dezynfekcji i sterylizacji. 

W sklepie internetowym activeshop.com.pl znajdziesz akcesoria do stylizacji paznokci z najwyższych półek. W asortymencie dostępne są między innymi formy do żelu, lakiery hybrydowe, pochłaniacze pyłu, lampy LED oraz lampy na biurko. Propozycją firmy są również specjalne zestawy startowe składające się z podstawowych elementów do stylizacji paznokci. Taki zestaw to doskonałe rozwiązanie na początek przygody z profesjonalnym manicure. 

Zadbaj o przytulny klimat w salonie

W Twoim salonie kosmetycznym powinno być przytulnie. Klientki chętnie wrócą do miejsca, w którym będą czuć się komfortowo i swobodnie.

Koniecznie zadbaj o dobre, przyjemne oświetlenie, które stworzy fajny klimat w gabinecie. Możesz postawić na przykład na świece zapachowe w eleganckich słoikach oraz na ozdobne lampki, które zawiesisz nad oknem. Na ścianach zawieś designerskie obrazy. Nie zapomnij również umieścić w salonie certyfikatów, które potwierdzą Twoje umiejętności. Dyplomy ukończenia szkoleń opraw w ładne, ozdobne ramy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here