Myszka komputerowa jest elementem wyposażenia komputerowego, bez którego nie wyobrażamy sobie komfortowej pracy. Oczywiste jest, że za dobrą myszkę trzeba zapłacić. Nie oznacza to jednak, że tańsze modele się nie sprawdzą. Jaką myszkę warto kupić do 100zł i czy to w ogóle ma sens?

Czy warto kupić tanią myszkę?

myszka do 100zł
fot. Pixabay.com

Nie oszukujmy się, 100zł to bardzo niewielki budżet. Tania myszka na pewno będzie mieć pewne ograniczenia, na pewno będzie mniej zaawansowana niż np. myszka za 200zł. Mimo to jednak, cena nie zawsze warunkuje jakość. Tanie myszki również mogą być przydatne, o ile przy zakupie zwrócimy uwagę na kilka ważnych kwestii.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie myszki do 100zł?

Przede wszystkim, upewnij się, że jakość wykonania sprzętu jest co najmniej zadowalająca. Nie ma sensu kupować myszki, która rozleci się za tydzień, nawet, jeśli będzie bardzo tania. Ta inwestycja po prostu nie będzie się opłacać. Sprawdź, czy wszystkie elementy są dobrze spasowane, czy nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Może wydawać Ci się, ze jest to mało istotny detal, ale przekonasz się, ze będzie Ci przeszkadzał podczas użytkowania. Oprócz jakości wykonania, niemałe znaczenie ma sensor. Dobrze by było, by posiadał on chociaż 1000 DPI czułości. To wystarczająco dla domowych celów. Do innych zresztą nie kupuje się raczej tak tanich myszek. 1000 DPI jest wystarczające, by praca mogła być wygodna i precyzyjna. Jeżeli kupujesz myszkę do 100zł, koniecznie sprawdź typ jej komunikacji. Wiele zależy od tego, jak masz zamiar używać myszki. Jeśli ma to być myszka do komputera stacjonarnego, nie ma zbyt dużego znaczenia, czy będzie ona przewodowa, czy bezprzewodowa. Jeśli jednak ma ona służyć do sterowania laptopem, zdecydowanie wygodniejsza w użyciu będzie myszka bezprzewodowa. Jeżeli postawisz na myszkę bezprzewodową, sprawdź, ile czasu jest ona w stanie pracować na jednym komplecie baterii.

Jakie wady mają tanie myszki?

Myszki do 100zł z pewnością nie będą posiadać wielu dodatkowych przycisków. W myszkach do 200zł możemy tego oczekiwać, jednak myszki w wersji budżetowej będą raczej posiadały jedynie podstawowe funkcje. Prawdę mówiąc jednak, w domowym zastosowaniu funkcje te zazwyczaj w ogóle nie są używane. Kupując myszkę do 100zł, nie oczekujmy najwyższej jakości. Będzie ona jednak na pewno wystarczająca, by sprawdzić się w codziennych warunkach użytkowania.

Jakie myszki do 100zł warto wziąć pod uwagę?

myszka do 100zł
fot. Pixabay.com

Spośród myszek do 100zł warto wziąć pod uwagę kilka modeli. Jednym z nich jest myszka Dell MS116. Jest to myszka uniwersalna i zaskakująco dobrze wykonana, jak za tą cenę. Mieści się idealnie w dłoni, nadaje się zarówno dla osób leworęcznych, jak i praworęcznych dzięki symetrii. Jedyną wadą myszki jest dość głośne działanie kółeczka, co jednak nie przeszkadza w codziennej pracy. Myszka posiada 3 dodatkowe przyciski, co jest naprawdę unikalne w przypadku niedrogich myszek.

Innym modelem myszki, która nie pochłonie z naszego budżetu więcej niż 100 zł jest myszka HP H4B81AA. Jest to myszka przewodowa o czułości 1000 DPI. Charakteryzuje się wysoką precyzją pracy i możliwością sterowania na różnych powierzchniach. Główną zaletą myszki jest ergonomiczny kształt, który pozwala na wygodne mieszczenie się urządzenia w dłoni. Taka myszka sprawdzi się do domowych działań, jak i do prostej pracy biurowej.

Czy warto kupić myszkę do 100zł?

Myszki w budżecie nieprzekraczającym 100zł to myszki tanie, jednak często zupełnie zadowalające i wystarczające. Jeżeli nie jesteś fotografem czy grafikiem, uniwersalna i niedroga myszka będzie zupełnie wystarczająca. Oczywiście, jeśli dysponujesz wyższym budżetem, możesz pokusić się o zakup myszki do 200zł, jednak jeżeli nie chcesz wydawać na nią zbyt dużo, nawet najtańsze wersje spełnią swoje zadanie idealnie. Jeżeli więc chcesz ułatwić sobie prace przy komputerze, a jednocześnie nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy, postaw na tanią myszkę uniwersalną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here