Każdy użytkownik komputera czy laptopa doskonale wie, jak ważnym dla komfortu pracy urządzeniem jest myszka komputerowa. Wiele osób zastanawia się, jaką myszkę wybrać, by korzystanie z niej było jak najbardziej komfortowe. Zastanówmy się więc, jaką myszkę wybrać, mając do dyspozycji 200 zł.

Cechy myszki komputerowej do 200zł

mysz do 200 zł
fot. Pixabay.com

200 zł to niewielki budżet, jednak w przypadku myszki komputerowej do zastosowania domowego czy biurowego taki budżet będzie z pewnością wystarczający. Czego możesz oczekiwać od myszki za 200zł?

Na pewno możesz liczyć na niezawodną łączność bezprzewodową, o ile wybierasz model właśnie o takiej formie komunikacji. Myszka powinna pracować bezproblemowo, nie gubiąc sygnału. Jeżeli jednak zależy Ci na 100% niezawodności, np. w przypadku myszki do gier, postaw mimo wszystko na myszkę przewodową, która zadziała zawsze.

Za 200zł możesz kupić myszkę, która będzie posiadała dodatkowe przyciski, ułatwiające pracę. W standardowej wersji przycisku te będą znajdować się po prawej i lewej stronie, a także pod rolką na środku myszki. Takie przyciski umożliwiają szybki dostęp do różnych funkcji, np. do funkcji powtórzenia jakiegoś działania.

Myszka za 200 zł powinna być wygodna w użyciu dzięki ergonomicznemu wyprofilowaniu. To właśnie ono odpowiada za wygodny układ myszki w dłoni. Minusem myszek pod tym kątem jest brak dostosowania do osób leworęcznych.

Za 200zł możesz kupić doskonałej jakości myszkę przeznaczoną do gier, zapewniającą niesamowitą czułość DPI, ułatwiającą korzystanie z urządzenia.

Przykłady myszek do 200zł wartych uwagi

Myszką, którą warto wziąć pod uwagę, posiadając budżet 200zł jest myszka bezprzewodowa Logitech M330 Silent Plus. Cechuje się ona niezwykle cichą pracą, której niemal w ogóle nie słychać. Kółeczko myszki jest gumowe, co jeszcze bardziej zmniejsza słyszalność przewijania. Myszka komunikuje się z komputerem dzięki łączności bezprzewodowej, a jej zasięg pracy wynosi maksymalnie 10 metrów. Myszka posiada dodatkowe trzy przyciski, które podnoszą jej funkcjonalność. Cechuje się niezwykle ergonomicznym kształtem i świetnym ułożeniem w dłoni, gwarantując wygodne użytkowanie przez długie godziny pracy. Myszka sprawdzi się przede wszystkim do użytku domowego, a także do prostych prac biurowych.

mysz do 200 zł
fot. Pixabay.com

Myszka Microsoft Mobile Mouse 3600-mode to kolejne rozwiązanie, cechujące się niezwykłą wygodą i precyzją. Jest to myszka bezprzewodowa,  która do działania wykorzystuje technologię BlueTrack. Dzięki niej możliwe jest precyzyjne prowadzenie po każdej możliwej powierzchni. Myszka sprawdzi się w przypadku mobilnej pracy, zapewniając komfort w każdym miejscu. Cechuje się optymalnymi i kompaktowymi rozmiarami, a zaletą jest dostosowanie zarówno do osób praworęcznych, jak i leworęcznych. Elementem wyposażenia myszki, na które warto zwrócić uwagę jest kółko o czterech kierunkach pracy. Zasilanie czterema bateriami AA pozwala na korzystanie przez 12 miesięcy na jednym zestawie baterii.

Jeżeli kochasz gry komputerowe, myszką do 200zł stworzoną dla Ciebie może okazać się myszka Genesis Xenon 770. Jest to myszka, która stworzona została właśnie w celu prowadzenia rozgrywek. Maksymalna rozdzielczość wynosi 10200 DPI. Myszka posiada dodatkowe przyciski, a producent gwarantuje, że wytrzymają one do 20 milionów kliknięć. Cechą charakterystyczną, a jednocześnie unikalną myszki Genesis jest możliwość dostosowywania paneli bocznych do konkretnego rodzaju gry. Myszka posiada aż 14 przycisków w trybie MMO i 8 w trybie FPS. Przyciski te są programowalne, można więc dostosować je do własnych potrzeb. Jeżeli chodzi o myszki gamingowe w tej półce cenowej, myszka Genesis Xenon 770 jest zdecydowanym faworytem.

Czy warto kupić myszkę do 200zł?

200 zł to może niezbyt wygórowany budżet, jednak nawet w tej półce cenowej można znaleźć prawdziwe perełki, cechujące się niezwykłą wygoda użytkowania i różnorodnością udogodnień. Zawsze zwracaj uwagę, czy myszka nie jest zbyt ciężka, czy dobrze leży w dłoni, a przyciski działają lekko i bez oporu. To zapewni Ci wygodną pracę nawet przez wiele godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here