Moda na zdrowe odżywianie wciąż trwa. Trudno jest znaleźć coś zdrowszego dla naszej sylwetki od przygotowanej w domu zupy. Sposobem na jej szybkie i bezproblemowe przygotowanie jest zastosowanie blendera kielichowego. Jaki model wybrać, by nie żałować?

Do czego potrzebny Ci blender?

 

blender
fot. Pixabay.com

Blender potrafi naprawdę dużo. Za jego pomocą możesz rozdrobnić dowolne produkty, zaczynając od miękkich owoców aż po twarde orzechy czy bakalie. Możesz przygotować zupę, a jeśli blender posiada funkcję podgrzewania, możesz ją nawet w blendzie ugotować. Blender kielichowy nadaje się do emulgowania, a także do wyrabiania ciasta. Możliwości zastosowań jest naprawdę sporo. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup konkretnego urządzenia, dowiedz się, na co zwracać uwagę, by zakup okazał się zakupem trafionym .

Pojemność kielicha

Pojemność kielicha ma ogromne znaczenie, bo od niej zależy np. to, ile zupy jednocześnie będziesz w stanie przygotować. Duży kielich to duża ilość przygotowanego posiłku, ale jednocześnie również dużo miejsca, które na blacie zajmie blender. Pojemność najlepiej jest dobierać do potrzeb użytkowników. Warto pamiętać o tym, że blender kielichowy cechuje się mniejszą pojemnością użytkową niż faktyczną. Zmiksowany mus czy smoothie zajmuje w kielichu więcej miejsca.

Jaki kielich wybrać?

Kielichy mogą być tworzone z plastiku albo ze szkła. Kielichy plastikowe są lekkie, można je łatwo umyć, jednak raczej nie nadają się do mycia zmywarce, bo pod wpływem wysokiej temperatury mogą pękać. Kielichy szklane natomiast są trwałe, można je myć w zmywarce, a do tego urządzenia wyposażone w kielichy szklane posiadają zazwyczaj funkcje kruszenia lodu. Pod tym kątem kielich szklany będzie więc bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem.

Jaka moc urządzenia?

blender kielichowy
fot. Pixabay.com

Wiadomo- im wyższa, tym lepiej. Duża moc pozwala na rozdrabnianie twardych produktów i

pracę przez dłuższy czas. Blendery z funkcją kruszenia lodu mają moc około 500W. To już moc odpowiednia, by efektywnie skruszyć zamrożony lód. Oprócz mocy, bardzo istotnym parametrem jest liczba obrotów na minutę. Warto jednak pamiętać, że moc nie zawsze idzie w parze z obrotami. Blendery wysokoobrotowe mają zazwyczaj moc nawet 1400W, jednak blendery o znacznie mniejszej mocy również mogą być wysokoobrotowe. Na co wpływa liczba obrotów na minutę?

Każdy, kto dba o zdrowe odżywianie doskonale wie, że wysokie obroty blendera powodują rozbijanie ścian komórkowych. To z kolei sprawia, że spożywanie przygotowanych w takim blenderze potraw jest lepiej przyswajalne. Zblendowane owoce przypominają bardziej sok niż smoothie, są idealnie gładkie.

Jakie możliwości daje nam blender kielichowy?

Oprócz tych najbardziej znanych, jak np. rozdrabnianie produktów, blender kielichowy umożliwia tworzenie past, sorbetów, kruszenie lodu czy podgrzewanie produktów. Tak zaawansowane funkcje sprawiają, ze blender staje się urządzeniem niemal niezbędnym w każdej kuchni. Niektóre modele blenderów posiadają wyświetlacz, który znacząco poprawia komfort pracy. Warto sprawdzić też, czy blender posiada funkcję pracy pulsacyjnej. To istotne głównie przy rozdrabnianiu twardych produktów.

Czy blendery kielichowe posiadają wady?

Wadą tego typu urządzeń jest głośna praca. W zasadzie każdy model pracuje głośno, nie ma więc możliwości blendowania dziecięcej zupki podczas snu malucha. Ponadto, wiele blenderów kielichowych, a konkretniej ich kielichy posiadają różne rowki, które trudno jest domyć, szczególnie po przygotowywaniu jakichś gęstych past czy innych produktów. Blendery kielichowe, pomimo tych dwóch wad, są urządzeniami, które warto mieć w swojej kuchni. Są niedrogie, nie są więc poważną inwestycją, a znacząc poprawiają komfort naszej codziennej pracy przy tworzeniu zdrowych obiadów dla całej rodziny.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here