Blendery są urządzeniami, które ułatwiają nam tworzenie zdrowych i pełnowartościowych potraw dla całej rodziny. Obok blenderów kielichów, które obecnie są już zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, istnieją także blendery ręczne. Jaki model wybrać?

Jakie funkcje ma blender ręczny?

blender kielichowy
fot. Pixabay.com

Blender ręczny potrafi, podobnie, jak blender kielichowy, idealnie rozdrobnić różne produkty spożywcze. W przypadku blendera ręcznego, pod uwagę bierzemy jedynie produkty miękkie, np. pomidory czy owoce. Z pomocą ręcznej wersji blendera z pewnością nie uda nam się przygotować np. masła orzechowego, z łatwością jednak stworzymy sos ze świeżych pomidorów. Zastosowanie blendera ręcznego jest szybkie i wygodne, a sam blender nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Blender ręczny jest pewnego rodzaju alternatywą dla malaksera, warto mieć go w swojej kuchni, bo z pewnością nieraz się przyda.

Blender ręczny czy kielichowy?

Blendery ręczne i blendery kielichowe to urządzenia, które w gruncie rzeczy mają ten sam cel działania. Ich główną funkcją jest rozdrabnianie produktów. Warto jednak wziąć pod uwagę różnice w sposobie stosowania. Blender kielichowy ustawia się na blacie, a produkty, które chcemy rozdrobnić wystarczy tylko wsypać do kielicha. Pozostaje obrócenie pokrętłem blendera i już możemy cieszyć się rozdrobnionymi produktami czy pysznym owocowym smoothie. W przypadku blendera ręcznego zamysł jest ten sam, ale inne jest stosowanie, bo blender ręczny, jak sama nazwa wskazuje, podczas pracy trzymamy w dłoni. To urządzenie wygodne, ale jednak podczas pracy wymaga naszego ciągłego działania. W przypadku blendera kielichowego nasze działanie kończy się na załączeniu sprzętu. Pod tym kątem, blender kielichowy jest nieco wygodniejszy. Biorąc jednak pod uwagę, ile miejsca zajmują oba z tych dwóch rodzajów blenderów, na korzyść przemawiają niewielkie rozmiary ręcznych urządzeń.

Blendery kielichowe mają zwykle znacznie większą moc od blenderów ręcznych. Różni się także sposób zasilania. Blendery kielichowe niemal zawsze są przewodowe, czyli zasilane energią elektryczną. W przypadku blenderów ręcznych można kupić model zasilany akumulatorem. Jego zaletą jest fakt, że nie posiada on żadnych kabli. Wadą natomiast jest fakt, że po użytkowaniu blender należy podpiąć do ładowarki i czekać do pełnego naładowania przed kolejnym użyciem.

Na co zwracać uwagę przy kupnie blendera ręcznego?

blender
fot. Pixabay.com

Najistotniejsza jest moc urządzenia, bo to od niej zależy efektywność działania sprzętu.Blender ręczny zazwyczaj ma moc maksymalnie 600W. Jest to moc, która w zupełności wystarczy do zaspokojenia potrzeb całej rodziny. Dla singla zdecydowanie wystarczające będą blendery o niższej mocy, a jednocześnie także niższej cenie. Oprócz mocy bardzo ważne jest także, przez jak długi czas blender może pracować. Ten parametr wiąże się nierozerwalnie z mocą urządzenia. Im moc jest większa, ty, czas pracy jest dłuższy. Warto wybierać te urządzenia, które pozwalają na co najmniej kilka godzin nieprzerwanej pracy.

Wybierając blender ręczny, zwróć uwagę także na ostrza. To one decydują o efektywności działania urządzenia. Ostrza powinny być wykonane ze stali stali nierdzewnej bądź szlachetnej, nie ma wówczas ryzyka, że stępią się one po niedługim czasie użytkowania. Znaczące jest także, ile jest ostrzy. Najlepiej, jeżeli jest ich najmniej cztery. Wtedy możemy mieć pewność, ze blender poradzi sobie z rozdrobnieniem nawet twardych produktów.

Blendery ręczne różnią się od siebie ilością dostępnych trybów. Im więcej jest tych trybów, tym lepsze jest blendowanie. Warto więc kupować takie sprzęty, które umożliwiają pracę w co najmniej kilku trybach.

Blender ręczny- czy warto?

Oczywiście! Blender potrafi być naprawdę cennym ułatwieniem w kuchni, szczególnie jeżeli dbamy o zdrowie i zdrowe odżywianie. Jest niedrogim urządzeniem, które wprowadza do kuchni zupełnie nowe możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here