Wigilia za kilka dni, a ty wciąż nie masz prezentów? To sytuacja stresująca, ale możliwa do rozwiązania. Sklepy oferują fantastyczne promocje, piękne upominki, które kupisz nawet w ostatniej chwili. Co nadaje się na prezent last-minute?

Jak wyjść z awaryjnej sytuacji?

prezent dla męża
fot. Pixabay.com

Brak prezentu pod choinką jest sytuacją, w której chyba nikt nie chciałby się znaleźć w wigilijny wieczór. Codzienna gonitwa, ciągły brak czasu i nawał pracy sprawia jednak, że o prezencie można po prostu zapomnieć, a później jest już zbyt późno. Na szczęście, prezent można kupić nawet w ostatniej chwili, trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach takich prezentów.

Umiar i takt

Prezenty last-minute nie mogą zaliczać się do grona prezentów przemyślanych w każdym calu. Takie prezenty kupowane są na ostatnią chwilę, najczęściej więc są po prostu przypadkowe. To sytuacja, w której łatwo o pomyłkę. O ile w sytuacji prezentu dla męża czy żony sprawa jest prosta,  bo dopuszczalny jest właściwie każdy prezent, o tyle np. w przypadku prezentu dla szefa to naprawdę jest ryzykowne. Pamiętaj o zachowaniu taktu i umiaru. Nie kupuj czegoś, co mogłoby być źle odebrane, co byłoby nietaktowne. Postaw raczej na coś uniwersalnego, prostego i bezstronnego. Kubek, portfel, kwiaty. To prezenty, które zawsze się sprawdzą i pozostawią po sobie dobre wrażenie.

Prezent dla dziecka last-minute

Jeżeli kupujesz prezent dla dziecka na ostatnią chwilę, również łatwo jest o błąd, szczególnie w przypadku dzieci małych. Pamiętaj o sprawdzeniu wymagań wiekowych np. dla maluszków, gdy kupujesz komplet puzzli czy układankę. Zbyt trudna zabawka spowoduje frustrację zamiast radości i zadowolenia maluszka. Pamiętaj, ze na opakowaniach zawsze znajdziesz informację na temat wieku, dla jakiego przystosowane są dane zabawki.

O czym jeszcze pamiętać?

prezent dla męża
fot. Pixabay.com

Kupując prezent na ostatnia chwilę, nie masz raczej czasu na jego pakowanie. Możesz więc skorzystać z usługi pakowania, którą oferuje obecnie większość sklepów czy kwiaciarni. Dzięki temu, ze Twój prezent zapakuje ktoś, kto ma w tym wprawę, opakowanie będzie pięknie, staranne i sprawi wrażenie, jakbyś spędził na pakowaniu wiele godzin.

Kupując prezent w ostatniej chwili, zwracaj uwagę na jakość kupowanego produktu. Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą. Łatwo o pomyłkę, z której trudno później wyjść. Nie kupuj prezentów kosztownych, zachowuj paragony, które przydadzą się w przypadku ewentualnej reklamacji.

Niematerialny prezent last-minute

Jeżeli czasu do gwiazdki masz już naprawdę niewiele i nie ma szans na kupienie czegoś konkretnego, postaw na prezent niematerialny. Może być nim np. wejściówka na koncert- w większości przypadków kupuje się go online i drukuje na domowej drukarce. Podobnie jest np. z bonami prezentowymi do ulubionego sklepu. To całkiem dobry pomysł na prezent gwiazdkowy lasy-minute. Jeśli już zupełnie nie masz pomysłu na prezent, nie martw się. Pamiętaj, że najlepszym prezentem, jaki można dostać od bliskiej osoby jest jej czas. Dzisiaj, w tym zabieganym świecie czas jest towarem deficytowym. To zdecydowanie najlepszy podarunek, jaki można podarować komuś na gwiazdkę. Na pewno zostanie doceniony!

Czy warto kupować prezenty pod choinkę?

Prezenty pod choinką to piękny zwyczaj i warto go pielęgnować, szczególnie, kiedy w domu są dzieci. Nie chodzi tu o drogie prezenty, ale o drobiazgi, które wywołają na twarzy uśmiech i wprowadzą przyjemną, świąteczną atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here