Smartfony stały się standardem. Korzystamy z nich niemal wszyscy, nie każdy jednak ma ochotę inwestować w sprzęt tego typu zbyt wiele pieniędzy. Na szczęście, na rynku dostępne są nie tylko maksymalnie zaawansowane technologicznie urządzenia, ale także wersje budżetowe, o nieco niższych, ale wystarczających dla wielu użytkowników  funkcjach. Jaki smartfon do 500zł warto kupić?

Jakie funkcje mają tanie smartfony?

smartfon
fot.Pixabay.com

Zastanawiając się, jaki smartfon kupić, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie jego funkcje naprawdę są nam potrzebne. Jeśli urządzenia używasz tylko i wyłącznie do dzwonienia i wysyłania smsów, zdecydowanie urządzenie do 500zł  będzie dla Ciebie wystarczające. Nie łudźmy się, że tak tania wersja smartfona zachwyci nam jakością zdjęć i szybkością działania, ale z pewnością stanie się przydatnym urządzeniem.

Kwestiami, na jakie warto zwrócić uwagę również w przypadku zakupu taniego smartfona jest w miarę nowy system, duży akumulator, wystarczająca ilość pamięci RAM, a także w miarę dobra jakość obrazu wyświetlanego przez wyświetlacz. To cechy podstawowe, które naprawdę są bardzo istotne w przypadku wyboru smartfona i odpowiadają za bezproblemową, przyjemną pracę.

Niektórzy potrzebują smartfona, który będzie używany zarówno do celów prywatnych, jak i biznesowych. Najlepszym wyborem będzie dual SIM, który umożliwia korzystanie z dwóch kart SIM w jednym urządzeniu. W telefonach do 500zł również można spotkać taką funkcję. Przydatna jest także funkcja NFC, choć w tanim smartfonach do 500zł nie jest ona standardem. Warto zwrócić uwagę na to, by akumulator miał przynajmniej 3000mAh, to zapewni dość długą pracę na jednym ładowaniu. Im większa pojemność baterii tym lepiej, choć w smartfonach do 500zł nie przekroczy ona raczej 4000mAh.

Duże znaczenie ma także aparat, jednak jeżeli szukasz naprawdę dobrego smartfona do zdjęć, musisz liczyć się ze znacznie większym wydatkiem.

Co z pamięcią RAM?

smartfon do 500zł
fot. Pixabay.com

Kupując smartfona do 500zł, zwróć uwagę na ilość pamięci RAM. Im więcej jest RAM-u, tym urządzenie pracuje sprawniej. W smartfonach do 500zł najczęściej spotkamy zaledwie 2GB RAM i 16GB pamięci masowej. To niewiele, ale wystarczająco do wykonywania najprostszych operacji. Wiele osób, zastanawiając się, jaki smartfon kupić, zwraca uwagę na procesor urządzenia. Słusznie, choć w przypadku budżetowych wersji smartfonow do 500zł procesor nie ma aż tak dużego znaczenia.

Przykłady smartfonów do 500zł godnych uwagi

Jeżeli chcesz kupić smartfona do 500zł, zwróć uwagę na model Alcatel 3X 2019, cechujący się dużym ekranem i sporą pojemnością pamięci. Ma aż 4GB RAM i 64 GB pamięci masowej, a pracuje na systemie Android 9. Mimo niskiej ceny, smartfon posiada całkiem dobry aparat, pozwalający na tworzenie przyzwoitych zdjęć. Na jednym ładowaniu sprzęt działa nawet przez 2 dni.

Inną możliwością Alcatel 1S, który pozwala na tworzenie niezłych zdjęć. Występuje w dwóch wersjach- 4 GB RAM i 64 GB pamięci masowej lub 3 GB RAM i 32GB pamięci masowej. Jest to smartfon, który doskonale sprawdzi się do codziennego użytku, a do tego nie przekroczy budżetu 500zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here