Smartfon nie jest już jedynie urządzeniem służącym nam do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości tekstowych, ale także do wykonywania wielu innych zadań. Wiele osób, zastanawiając się, jaki smartfon kupić, szuka modelu, który sprawdzi się przy wykonywaniu zdjęć. Jaki model wybrać do takich celów?

Dobry aparat, czyli jaki?

smartfon do zdjęć
fot. Pixabay.com

Smartfony posiadają wbudowane aparaty, które w niektórych przypadkach mają o wiele lepsze parametry od aparatów cyfrowych. Ważnym parametrem jest oczywiście rozdzielczość matrycy, ale znaczenie ma również liczba obiektywów. Oczywiście, to, ze smartfon ma kilka obiektywów nie oznacza, że robi lepsze zdjęcia. Dobry aparat w smartfonie to taki, którego obiektyw jest jasny i posiada optyczną stabilizację obrazu. Mechanizm pomiaru ostrości powinien działać sprawnie i efektownie, a oprogramowanie do robienia i obróbki zdjęć powinno być możliwie jak najbardziej zaawansowane. Dobrze, jeżeli posiada dodatkowe tryby, a wykonywane zdjęcia mogą być zapisywane w formacie RAW, który jest formatem bezstratnym. Jeśli aparat w smartfonie posiada te cechy, można mówić o tym, że jest to dobry aparat.

Przegląd smartfonów do wykonywania zdjęć

Dobrym smartfonem robiącym rewelacyjne zdjęcia jest Samsung Galaxy M21. Ekran Super Amoled zapewnia doskonale odwzorowanie koloru, a bateria ma pojemność Az 6000mAh, co zapewnia długotrwałą pracę na jednym ładowaniu. To, co najważniejsze dla tworzenia zdjęć to obiektyw. Samsung posiada obiektyw główny 48Mpix, obiektyw szerokokątny 8Mpix oraz dedykowany sensor, który mierzy głębię. Ten aparat pozwala na wykonywanie doskonałych zdjęć zarówno w świetle dziennym, jak i warunkach nocnych. Oprócz zdjęć, za pomocą tego urządzenia możesz nagrywać również filmy w rozdzielczości 4K w 30klatkach/sekundę. Przydatną opcją jest także aparat selfie 20Mpix, który przyda się osobom aktywnym w mediach społecznościowych. Za Samsunga Galaxy M21 zapłacisz około 1000zł.

smartfon do zdjęć
fot. Pixabay.com

Jeżeli masz nieco większy budżet, możesz pokusić się o Xiaomi Mi 10T Lite. W oczy od razu rzuca się ciekawy motyw kolorystyczny, jednak tym, co najważniejsze jest niesamowity obiektyw główny 64Mpix. Oprócz obiektywu głównego, smartfon posiada także obiektyw ultra-szerokokątny, a także obiektyw makro. Smartfon umożliwia długi czas naświetlania, co pozwala na wykonywanie doskonałych zdjęć nocnych. Tworzone za pomocą Xiaomi zdjęcia są wyraziste, pełne głębi i kontrastu. Cena, jaką zapłacisz za smartfona to 1500zł.

Najlepszym dostępnym na rynku smart fonem do zdjęć okrzyknięty został Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G. To smartfon stworzony do pracy i biznesu, a jego możliwości są niesamowite. Urządzenie posiada szerokokątny obiektyw 108Mpix, teleobiektyw 12Mpix i ultra-szerokokątny 13 Mpix. Trudno byłoby znaleźć drugi taki smartfon z tak zaawansowanym aparatem.

Czy warto kupić smartfon do tworzenia dobrych zdjęć?

Wiele osób zastanawia się, czy zakup dobrego aparatu pod kątem tworzenia zdjęć ma w ogóle sens. Przecież o wiele ważniejsze są inne funkcje. Wiele zależy jednak od tego, do czego masz zamiar użytkować smartfona. Jeżeli zależy Ci na tym, by zdjęcia były dobrej jakości, zwróć uwagę właśnie na te wszystkie parametry. Dzięki temu Twoje zdjęcia wejdą na wyższy poziom, a Ty zyskasz możliwość uwieczniania wszystkich wartych uwiecznienia chwil. Smartfony z dobrym aparatem to zwykle smartfony, które ogólnie dają bardzo dobre efekty przy wykonywaniu wielu innych zadań. Taki smartfon stanie się więc pewnym centrum multimedialno-rozrywkowym, które mieści się w kieszeni.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here