Wigilijna noc jest pełna magii. Pielęgnujemy wiele tradycji, wśród których szczególne miejsce zajmuje obdarowywanie się prezentami. Na podarunki pod choinką czekają w szczególności nasze dzieci. Jaki prezent będzie dla nich najlepszy?

Prezent dla małego i dużego

prezent dla dziecka
fot. Pixabay.com

To, jaki prezent dla dziecka wybierzesz zależy przede wszystkim od wieku dziecka. Coś innego sprawdzi się dla maluszka, coś zupełnie innego podarujesz przedszkolakowi, a coś jeszcze innego sprawdzi się dla nastolatka. Prezent powinien więc być dostosowany do wieku malucha i d jego upodobań i zainteresowań.

Prezent dla maluszka

Nawet, jeśli te święta są pierwszymi świętami w życiu dziecka, warto już teraz wpajać mu tę piękną świąteczną tradycję, jaką jest obdarowywanie się prezentami. Maluszek może znaleźć pod choinką np. książeczkę sensoryczną, nową grzechotkę czy pluszowego misia. Ważne, by wybrana dla niego zabawka była przemyślana i przede wszystkim, bezpieczna, by nie mógł zrobić sobie nią krzywdy. Ta zasada jest ważna szczególnie dla osób innych niż rodzice- rodzice najczęściej wiedzą, jakimi zabawkami bawią się ich maluszki. Jeśli kupujesz prezent dla czyjegoś dziecka i nie jesteś pewien, czy jest to dobrym pomysłem, możesz skonsultować plan z rodzicami dziecka.

Prezent dla kilkulatka

Kilkuletnie dziecko bawi się już klockami, samochodami, lalkami czy wieloma innymi zabawkami, pole manewru znacząco się więc powiększa, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego prezentu. Możesz postawić na zabawkę, a może być to także zabawka edukacyjna. Szczególnie tuż przed pójściem malucha do przedszkola warto kupować zabawki, które powoli zaczną go wprowadzać w świat nauki i wiedzy. Zabawki edukacyjne są bardzo często pożądanym przez rodziców prezentem dla dziecka pod choinkę.

Prezent dla ucznia

prezent dla dziecka
fot. Pixabay.com

Uczniowie mają już zupełnie inne potrzeby, prezent także będzie więc dla nich bardziej „dorosły”. Może nowy piórnik? Może szkolny kalendarz albo plan lekcji do uzupełniania? Wszystko zależy od dziecka. W wieku szkolnym maluch ma już wypracowany jakiś gust, ma swoje zainteresowania. Warto właśnie do nich dobrać odpowiedni prezent, by sprawdził się on i stał się jak najbardziej trafny. Dziecko lubi grać w piłkę? Spraw mu zupełnie nową, z logo ulubionej drużyny. A może dziewczynka lubi bawić się we fryzjerkę? Zestaw frotek i spinek do włosów wywoła uśmiech na jej twarzy. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

Prezent dla nastolatka

To chyba najtrudniejsza grupa wiekowa, jeśli chodzi o prezenty. Musisz się nieźle nagimnastykować, by trafić w gust dorastającej latorośli. Zwróć uwagę na jego zainteresowania, pasje i ulubione czynności. Prezent nie musi mieć formy edukacyjnej. Równie dobrze może być zupełnie luźny. Dywan z logo ulubionego zespołu? A może płyta albo wejściowka na ulubiony koncert? Takim prezentem sprawisz nastolatkowi ogromną przyjemność, a sam prezent zostanie z pewnością doceniony.

O czym pamiętać, wybierając prezent?

Bez względu na to, czy szukasz prezentu dla mamy, babci, żony, męża, szefa czy dziecka, prezent powinien być przemyślany i dostosowany do konkretnej osoby. Ponadto pamiętaj, że świąteczne prezenty to tylko tradycja. Powinny być symboliczne, niewielkie. Nie warto stawiać na drogie, kosztowne laptopy, komputery i smartfony. W świętach nie chodzi o prezenty. To jedynie symbol, że o kimś pamiętaliśmy, o kogoś się troszczymy i chcemy sprawić komuś prawdziwą, szczerą przyjemność.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here