Święta Bożego Narodzenia w naszej kulturze wiążą się mocno z wieloma tradycjami, które pielęgnujemy od lat. Jedną z takich tradycji jest wręczanie sobie upominków tuż po wigilijnej kolacji. Wigilia za kilka dni, a Ty wciąż nie wiesz, co kupić na prezent? Z naszym poradnikiem na pewno Ci się uda!

Jaki powinien być idealny prezent na gwiazdkę?

prezent na gwiazdkę
fot. Pixabay.com

Prezent na gwiazdkę to przeważnie coś niewielkiego, drobnego, coś w rodzaju bardziej upominku niż drogiego prezentu. Prezent powinien być przemyślany, by trafił w gust osoby obdarowywanej. W zależności od tego, kogo mamy w zamiarze nim obdarować, prezent może być bardziej lub mniej prywatny i intymny. Co innego kupisz żonie, co innego córce, a jeszcze co innego swojemu szefowi. Różne stosunki między ludźmi warunkują zupełnie różne prezenty. Najważniejsze jest, by prezent był podarowany z serca. To istota całej tradycji wręczania sobie gwiazdkowych upominków.

Jaki prezent dla żony?

Prezent dla żony może być intymny, bardziej prywatny. Mąż doskonale wie, jakie potrzeby ma żona, czego oczekuje i co mogłoby się jej przydać. Jedna kobieta ucieszy się z prezentu użytkowego- wtedy może sprawdzić się jakieś urządzenie, np. blender czy ekspres do kawy, inne kobiety wolą dostać coś zupełnie innego, np. ubrania. Każda kobieta jednak ucieszy się z kosmetyków- perfumy, kremy, cienie do powiek.. Mężczyźni mogą mieć problem z doborem odpowiednich, warto więc poprosić kogoś o pomoc. Dla żony możemy kupić również coś bardziej intymnego, np. bieliznę. To również bardzo dobry pomysł na prezent dla żony.

Jaki prezent dla męża?

Prezent dla męża również może być trudny do wybrania. Mężczyzna zawsze ucieszy się z narzędzi. Śrubokręty, wiertarki, klucze.. Dla kobiety to czarna magia, jednak mężczyzna z pewnością będzie zachwycony. Jeżeli jesteś kobietą i szukasz prezentu dla swojego męża, rozejrzyj się za męskimi kosmetykami np. do brody, o ile mąż ją zapuszcza. Ciekawym pomysłem na prezent jest także podarunek niematerialny, np. skok na bungee, lot szybowcem itp. Oczywiście, taki prezent ma sens tylko wtedy, gdy mamy pewność, że osoba obdarowywana rzeczywiście chciałaby taki prezent otrzymać. Zmuszenie kogoś do takiego lotu czy skoku z pewnością nie będzie miłym prezentem.

Jaki prezent dla kierownika?

prezent na gwiazdkę
fot. Pixabay.com

Stosunki, jakie łączą kierownika z pracownikiem są formalne, formalny więc musi być także prezent dla szefa. Szefowi nie kupisz lotu szybowcem, a szefowej nie sprezentujesz nowego kompletu bielizny. Tutaj potrzebny jest prezent uniwersalny, elegancki i stylowy. Taki, który nie urazi szefa, a sprawi mu przyjemność. Może to być portfel, może filiżanka z jakimś grawerem? Takie prezenty są bardzo eleganckie i sprawiają przyjemność, stając się piękną pamiątką.

Jaki prezent dla córki i syna?

Prezent dla córki jest wyzwaniem, podobnie, jak prezent dla syna. Wiele zależy od wieku latorośli. Rodzice zwykle chcą, by prezent dla ich dziecka posłużył im do rozwoju. Może to być oczywiście kurs językowy, nowa książka.. tylko czy nastolatek się z tego ucieszy? Pod choinką powinno znaleźć się coś, co jest mocno związane z pasją nastolatka. Wtedy mamy pewność, że prezent będzie udany. Chłopcy ucieszą się z nowej piłki czy gry komputerowej, dziewczynki z kalendarza czy pamiętnika. Wszystko zależy od wieku i indywidualnych upodobań.

Jaki prezent dla siebie?

Czas przygotowań do świąt to czas pełen pracy, bieganiny i pośpiechu. Warto w tym całym zamęcie nie zapomnieć o sobie i podarować coś samemu sobie. Może wizytę w Spa? Krótki masaż? A może jeden dzień nicnierobienia? To proste prezenty, które pozwolą odpocząć, nabrać sił i ochoty na tworzenie podarunków dla bliskich. Dbając o siebie, dbasz także o nich!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here