Starszym osobom znacznie trudniej jest dostosować się do rozwijającego się w niesamowitym tempie świata technologicznych urządzeń. Jeśli jednak chcemy, by zawsze mogli być z nami w kontakcie, możemy zaprosić ich do tego świata poprzez odpowiedni dobór urządzeń, z których łatwo i wygodnie będzie się im korzystać. Jaki smartfon dla seniora sprawdzi się najlepiej?

Jakie funkcje powinien posiadać smartfona dla seniora?

smartfon do 500zł
fot. Pixabay.com

Większość seniorów nie oczekuje od smartfona niczego innego niż tylko możliwości dzwonienia. Seniorzy rzadko korzystają z Internetu w smartfonie, nawet wiadomości wysyłają zdecydowanie rzadziej od osób młodych. Smartfon nie musi być więc niezwykle zaawansowanym urządzeniem, którego nie powstydziłby się nastolatek. Jeśli wybierzesz zbyt skomplikowany smartfon , senior łatwo zniechęci się do korzystania. Pamiętaj jednak także o tym, że tanie smartfony często są o wiele trudniejsze i mniej intuicyjne w użyciu od smartfonów droższych. Jaki więc smartfon sprawdzi się  przypadku seniora?

Pamiętaj o tym, by smartfon dla seniora pracował sprawnie i płynnie. Niedopuszczalne jest zawieszanie się sprzętu, zacinanie się czy przerwania. Ważne, by system był aktualny tak, by senior nie musiał zawracać sobie głowy aktualizacjami- w większości przypadków seniorzy nie potrafią robić takich rzeczy.

Xiaomi Redmi 8A

Xiaomi Redmi 8A jest jedną z najtańszych możliwości.  Cechuje się wyświetlaczem IPS LCD, który daje zupełnie wystarczające efekty wizualne. Ponadto, smartfon posiada 2GB RAM, co jest wynikiem niezbyt dobrym, ale wystarczającym dla seniora. Senior nie wykorzysta w pełni zbyt dużej ilości pamięci RAM. Mimo prostoty, smartfon Xiaomi posiada również przedni aparat 8Mpix, który nie da spektakularnych zdjęć, ale z pewnością pozwoli na uwiecznianie ważnych chwil codzienności. Tylni aparat ma 12Mpix, a bateria ma aż 5000mAh i funkcję szybkiego ładowania.

Huawei P Smart

Huawei P Smart to telefon z dużym wyświetlaczem, ułatwiającym obsługę smart fonu przez seniora. Dzięki łatwości obsługi i dobremu odwzorowaniu kolorów przez wyświetlacz, korzystanie z urządzenia jest łatwe i niezwykle intuicyjne. Wbudowana pamięć 32 GB pozwoli na bezproblemowe przechowywanie wielu plików bez konieczności rozbudowywania pamięci poprzez zastosowanie karty pamięci.

MyPhone Hammer Energy

smartfon
fot.Pixabay.com

To smartfon do zadań specjalnych. Jest niemal niezniszczalny, niestraszny mu żaden upadek. Cechuje się 5-calowym wyświetlaczem, w zupełności wystarczającym do codziennego użytkowania. Czterordzeniowy, energooszczędny procesor pozwoli na bezproblemowe i płynne działanie, a bateria o pojemności 5000mAh pozwoli na korzystanie z urządzenia nawet przez 2 dni na jednym ładowaniu. Dzięki swojej wytrzymałości i trwałości, doskonale nadaje się dla seniora, nie zostanie z pewnością uszkodzony, kiedy niechcący wysuną się z dłoni.

Po co seniorowi smartfon?

Wiele osób zastanawia się, czy nie lepiej będzie kupić dla babci czy dziadka łatwy telefon klasyczny, z klawiaturą i małym wyświetlaczem. Tutaj trudno określić, co będzie lepsze. Rzeczywiście, telefony z klasyczną klawiaturą mogą być nieco prostsze w obsłudze od smartfonów dotykowych, warto jednak wprowadzać seniorów w ten technologiczny świat, małymi krokami, ukazując im nowe rozwiązania. Dzięki korzystaniu ze smartfona, senior może być z nami w ciągłym kontakcie, a przy odrobinie naszej cierpliwości, z pewnością nauczy się korzystania choćby ze skype’a, czego nie umożliwia telefon klasyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here