Wózek dziecięcy jest jednym z tych przedmiotów, które kupujemy z wypiekami na twarzy. Młodzi rodzice zazwyczaj nie mogą już doczekać się pierwszego spaceru z maluchem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wózków, a szczególną popularnością cieszą się wózki 3w1, czyli wózki wielofunkcyjne. Czy warto zainwestować w taki wózek?

Jakie cechy powinien posiadać wózek 3w1?

wózek 3w1
fot. Pixabay.com

Wózek 3w 1 to niezwykle wygodne rozwiązanie. Kupując go, trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, wpływających bezpośrednio na wygodę użytkowania i bezpieczeństwo malucha. Na pewno istotną kwestią jest wielopunktowe systemy pasów bezpieczeństwo. Dziecko nie zawsze siedzi w wózku nieruchomo, czasem kręci się, ciekawie rozgląda wokół siebie. Musimy więc zadbać o to, by pasy bezpieczeństwa spełniały swoje zadanie w każdej sytuacji. Najlepszym rozwiązaniem jest wyjmowana barierka, która sprawia, że poziom bezpieczeństwa dziecka jest jeszcze wyższy.

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, ale równie ważna jest wygoda dziecka. Młody kręgosłup jest jeszcze bardzo plastyczny i podatny na wszelkie deformacje. Jeśli zbyt długo maluch będzie przebywał w tej samej pozycji, np. w pozycji leżącej, możliwe jest powstawanie różnego rodzaju nieprawidłowości. Pozycja w wózku powinna być anatomiczna, a kręgosłup powinien układać się w pozycji naturalnej.

Wózek 3w1 zamiast osobnego wózka głębokiego  i wózka spacerowego to przede wszystkim wygoda. Aby jednak była ona na najwyższym poziomie, warto zadbać o dodatkowe wyposażenie wózka. W kompletach z wózkami wielofunkcyjnymi znajdują się czasem przewijaki, moskitiery czy folie przeciwdeszczowe. Warto korzystać z takich dodatków, które ułatwiają nam życie i pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy.

Wózek wielofunkcyjny- do parku czy do miasta?

Młodzi rodzice często zastanawiają się, czy wózek wielofunkcyjny będzie wygodny np. na wycieczkę do lasu. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo zależy przede wszystkim od kółeczek, które mogą być dmuchane. Jeśli są nadmuchiwane, pokonywanie nierówności będzie bezproblemowe. Ważne jest również zwrócenie uwagi na to, czy wózek posiada amortyzatory, które złagodzą wstrząsy.

Wygoda rodzica także ma znaczenie

Jeżeli już zdecydujesz się kupić wózek wielofunkcyjny zamiast wózka głębokiego i wózka spacerowego, musisz mieć świadomość, że będziesz korzystać z niego przez dobrych kilka lat. Dlatego wygoda prowadzenia takiego wózka jest bardzo ważna. Wybieraj modele o lekkim stelażu, który będzie się wygodnie prowadził. Istotne jest także posiadanie hamulców, dobrze by było, gdy były one podwójne. Zapewni to jeszcze większe bezpieczeństwo przy zjazdach z górki. Ważna jest także łatwość składania wózka. Przyjmuje się, że dobra konstrukcja i stelaż pozwalają na bezproblemowe złożenie wózka jedną ręką.

Dlaczego warto postawić na wózek wielofunkcyjny?

wózek 3w1
fot. Pixabay.com

Wózki 3w1 mają wiele zalet, które sprawiają, że coraz więcej rodziców decyduje się na ich zakup. Zbierzmy więc te najważniejsze zalety, by ułatwić Ci wybór.

  • Łatwość prowadzenia; dobra konstrukcja wózka dziecięcego zapewnia łatwe prowadzenie. W przeciwieństwie do wózka spacerowego, wózek 3w1 z powodzeniem poprowadzisz jedną ręką.
  • Wygoda dziecka i rodzica; wózki wielofunkcyjne umożliwiają zmiany pozycji malucha, co jest dla niego bardzo wygodne i korzystne. Wygoda dotyczy także rodzica, który nie musi już zastanawiać się, jaki wózek kupić. Ten jeden model nadaje się do wszelkich zastosowań.
  • Oszczędność; zakup jednego wózka wielofunkcyjnego będzie z pewnością korzystniejsze pod kątem finansowym od zakupu wózka głębokiego i wózka spacerowego i to w niewielkich odstępach czasowych.
  • Odpowiedni w każdych warunkach; wózki wielofunkcyjne nadają się do jazdy w każdych warunkach, również po nierównościach w parku czy w lesie.
  • Łatwość składania; złożony wózek wielofunkcyjny nie zajmie dużo miejsca, będzie więc łatwy do przewożenia w bagażniku samochodu, gdy zechcemy zabrać go na wycieczkę czy wyjazd. Składa się z łatwością, a najlepsze konstrukcje można złożyć jedną ręką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here