Palety z tworzywa sztucznego to jeden z najwygodniejszych nośników, jaki stosuje się w wielu branżach przemysłowych. Odpowiadają zarówno kształtem, wielkością, jak i wagą, a także posiadają wiele dodatkowych udogodnień, które sprawiają, że transport różnego rodzaju produktów jest znacznie łatwiejszy i sprawniej przebiega.

Mniejsza waga i wytrzymałe tworzywo

Palety z tworzywa odznaczają się znacznie mniejszą wagą od ich drewnianych zamienników. Dzięki temu ich obsługa jest znacznie łatwiejsza, bezpieczniejsza i przebiega sprawniej. Zastosowane tworzywo nie absorbuje także wilgoci i wody, jak dzieje się to w przypadku palet drewnianych.

Mimo to odznaczają się one dużą wytrzymałością zarówno na czynniki zewnętrzne takie jak niskie i wysokie temperatury czy promieniowanie słoneczne, a także na uszkodzenia mechaniczne, co w transporcie jest bardzo częste. Palety z tworzywa sztucznego zapewniają więc wygodny i sprawny transport rożnego rodzaju produktów.

Palety z tworzywa o szerokim zastosowaniu

Producent palet plastikowych wytwarza nośniki, które można stosować w bardzo wielu różnych branżach. Niektóre z nich świetne sprawdzą się między innymi w branży spożywczej – zastosowane ażurowe otwory wpływają na lepszą cyrkulację powietrza, skuteczniej odprowadzają wilgoć i tym samym zapewniają znacznie lepsze warunki transportowanej, świeżej żywności.

Zastosowane jednolite lub ażurowe ścianki są przy tym gładkie, co znacznie ułatwia utrzymanie palet z tworzywa sztucznego w czystości. Są więc dużo bardziej higieniczne od nośników wykonanych z innych materiałów. Nie bez znaczenie jest także fakt, że zastosowane tworzywo sztuczne wolne jest od pleśni i grzybów, co także wpływ na trwałość i jakość przewożonych na nich produktów.

Paleta z tworzywa adekwatna do potrzeb

Producent palet plastikowych oferuje różnego rodzaju palety, które mogą różnić się co do zastosowanego materiału, rodzaju ścianek (jednolite lub ażurowe), typem podstawy, rodzajem kontaktu z podłożem, a także swoimi wymiarami.

Palety dostępne są zarówno w wymiarach najbardziej uniwersalnych, jak i innych, które mogą być ściśle dostosowane do preferencji i potrzeb każdego inwestora. Dzięki temu każdy klient nabywa produkt, który usprawni transport każdego rodzaju produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here