Co jakiś czas naukowcy ogłaszają światu, że znaleźli cudowne antidotum na nadmiar tkanki tłuszczowej. Po zażyciu kilkunastu tabletek ma stać się cud. Kobieta lub mężczyzna po dziesięciu dniach zażywania specjalnie skomponowanego preparatu ma ważyć około dziesięciu kilogramów mniej, co oczywiście gwarantuje sprzedający. Rzecz jasna nie wszyscy chcą uwierzyć w zapewnienia producentów.

Zielony jęczmień w walce o utratę masy

Dla wielu osób tego typu suplementy są zwykłą ściemą mającą na celu pozbawienia klientów części ich domowego budżetu lub oszczędności. Oczywiście większość tego typu substancji rzeczywiście nie spełnia powierzonych im funkcji, a niektóre wręcz mogą zaszkodzić organizmom. Są jednak także rzeczy, które świetnie podwyższają metabolizm, dbają o prawidłowe nasycenie organizmu mikroelementami i poprawiają rezultaty diety. Wśród nich jest zielony jęczmień. Roślina znana od wielu lat ma wiele prozdrowotnych działań. Wśród nich jest działanie przeciwzapalne. Jak wiadomo nieprawidłowa dieta i złe nawyki życiowe mogą prowadzić do nieustannego stadium zapalnego rozszerzającego się na wszystkie komórki organizmu, które w konsekwencji nie będą mogły pracować prawidłowo.

Ważna jest „dezynfekcja” organizmu ze wszystkich czynników, które mogą wpływać na nadliczbową produkcję cytokin związanych ze stanem zapalnym. Bardzo silne działanie przeciwutleniające hamuje wydzielanie wolnych rodników wobec czego organizm jest pozbawiony części stymulantów prowadzących do nadmiernych reakcji obronnych. Owo działanie jest także antynowotworowe i przeciwstarzeniowe, co szczególnie doceniają kobiety. Zielony jęczmień na odchudzanie sprawdza się równie znakomicie. Nie bez znaczenia jest to, że lekarze polecają go do profilaktyki nowotworu jelita grubego. Jak doskonale wiadomo dobry metabolizm jest podstawą zapobiegania zaparciom i zbierania się nadmiaru złogów kałowych w jelitach.

Bardzo duża dawka błonnika wyzwala perystaltykę jelit, dlatego też dietetycy coraz częściej polecają ów suplement diety osobom zmagającym się z uporczywymi zaparciami i wzdęciami. Warto nadmienić w tym miejscu, że dodatkowym plusem jęczmienia jest zawartość składników mineralnych w roślinie. Witamina B, C i E świetnie wpływają na regenerację komórek, a także ułatwiają pracę krwinkom czerwonym. To dzięki kompleksowi witamin grupy B oraz żelaza układ krwionośny może pracować bez zarzutu, a pacjenci z anemią wracają do zdrowia. Zielony jęczmień jest polecany zarówno kobietom w trakcie menstruacji, jak i podczas diety. To naprawdę dobra pomoc w walce o mniejszą masę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here