Gracze potrafią zainwestować naprawdę ogromne sumy w skompletowanie sprzętu, który idealnie będzie nadawał się do gier. W przypadku myszy komputerowych jednak duża inwestycja nie jest potrzebna. Myszy gamingowe nie są wcale kosztowne, a ich wybór na rynku jest naprawdę imponujący. Jaka myszkę dla graczy wybrać?

Cechy myszki do gier

mysz gamingowa
fot. Pixabay.com

Myszki do gier powinny posiadać cały szereg przydatnych funkcji, które sprawiają, że rozgrywki stają się wygodne i komfortowe. W przypadku myszki, najważniejsza jest czułość. Najlepszą czułość zapewnia sensor laserowy. Idealna mysz do gier daje możliwość regulacji rozdzielczości do wymagań konkretnego gatunku gry, a wszystko po to, by umożliwić graczowi przeżywanie czystej przyjemności z rozgrywki. Myszy gamingowe najczęściej posiadają dodatkowe przyciski, umiejscowione po bokach myszy. Przyciski te mogą być programowalne, co sprawia, że możliwe jest dostosowanie jego funkcji do wymagań i oczekiwań.

Dobra myszka dla graczy jest trwała i wytrzymała. Powinna być także antypoślizgowa, by jej użytkowanie było jak najwygodniejsze.

Jakie funkcje nie są konieczne w przypadku myszy gamingowych?

Wybierając mysz gamingową, nie warto kierować się jedynie ceną. Nawet myszy do 200zł są w stanie zaspokoić potrzeby większości graczy. Warto zwrócić uwagę na to, że producenci myszy gamingowych często próbują w jakiś sposób zachęcić klientów do zakupu poprzez zastosowanie różnych dodatkowych funkcji urządzenia. Taką funkcją charakterystyczną dla myszy gamingowych jest podświetlenie. Może i wygląda efektownie, jednak dla jakości użytkowania myszy nie ma ono żadnego znaczenia. Nie warto płacić za coś, co nam się nie przydaje. Nie warto również przepłacać za myszki, które posiadają 4 dodatkowe przyciski- 2 w zupełności wystarczą, a większa ich ilość prawdopodobnie i tak nie zostanie wykorzystana.

Co musi posiadać mysz gamingowa, by spełniać swoje zadanie?

mysz gamingowa
fot. Pixabay.com

Istotne jest , by myszka do grania miała ergonomiczny i wygodny kształt. Gracze doskonale wiedzą, jakim złodziejem czasu są gry- przed monitorem spędza się na nich długie godziny. Myszka musi być więc przede wszystkim wygodna. Jako, że myszka w trakcie gier jest dość intensywnie eksploatowana, warto wybierać takie modele które w tych najbardziej podatnych na zniszczenia miejscach posiadają warstwę ochronnej gumy. Taka warstwa ochroni urządzenie przed zawilgoceniem, a nasze dłonie przed nadmierną potliwością.

Cechą każdej myszki, również tej gamingowej jest czułość. Mysz do gier powinna mieć czułość na poziomie minimum 1200DPI. To pozwala na większą precyzję podczas gry.

Podsumowując- co musi, a czego nie musi posiadać mysz gamingowa?

Idealna mysz gamingowa ma czułość na poziomie 1200DPI i więcej, najlepiej zaś, jeśli czułość ta jest regulowana. Mysz powinna mieć czas reakcji na poziomie 1 ms, a dodatkowe przyciski powinny być w pełni programowalne. Istotny jest także trwały materiał, z jakiego wykonana jest mysz, a także jej ergonomiczny, wygodny kształt. Śmiało możemy zrezygnować natomiast z podświetlenia i zbyt dużej ilości przycisków dodatkowych. To funkcje, za które trzeba dodatkowo zapłacić, a które z pewnością nam się nie przydadzą. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje myszka gamingowa. Bardzo dobre modele można dostać już za kwotę do 200zł. Istnieją oczywiście o wiele droższe egzemplarze, naszpikowane dodatkowymi funkcjami i udogodnieniami. W zależności od tego, ile pieniędzy jesteś w stanie wydać i czego oczekujesz od myszki. Prawdą jest jednak, że nawet mysz do 100zł, czyli model najprostszy z najprostszych, okaże się doskonałym modelem, jeśli tylko przy wyborze zwrócisz uwagę na wymienione wyżej kwestie. Myszka gamingowa w zamierzeniu ma sprawić, że prowadzone rozgrywki będą jeszcze przyjemniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here