Zastosowanie dzbanków filtrujących stało się niezwykle popularne. Od kiedy ludzie tak ogromna uwagę zaczęli przywiązywać do takich kwestii, jak czystość wypijanej każdego dnia wody, dzbanki zagościły w naszych domach na dobre. Nic więc dziwnego, że wielu z nas zastanawia się, jaki dzbanek wybrać, by wybór okazała się trafny.

Na czym polega działanie dzbanka filtrującego?

 

dzbanek filtrujący, czysta woda
fot. Pixabay.com

Dzbanek filtrujący jest prostym urządzeniem, za pomocą którego możemy oczyścić wodę, która leci z naszego kranu, poprawić jej zapach i smak. Wyjątkowo korzystne jest stosowanie dzbanków, które nie tylko oczyszczają wodę, ale także wzbogacają ja minerałami. Najpierw jednak zastanówmy się, jak zbudowany jest dzbanek filtrujący.

Dzbanek filtrujący ma bardzo prostą budowę. Składa się z pojemnika na wodę i filtra, który jest najważniejszym elementem jego budowy. Ponadto, dzbanek posiada komorę na oczyszczona wodę oraz wskaźnik zużycia filtra. To wszystko brzmi dość skomplikowanie, w rzeczywistości jednak obsługa dzbanka filtrującego sprowadza się jedynie do nalania wody do komory. Późniejsza filtracja wody przebiega już samoistnie.

Zamontowany w dzbanku wymienny filtr jest filtrem węglowym. Zawiera w sobie węgiel aktywny, który oczyszcza wodę. Polega to na tym, że woda przepływa przez filtr, który zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia. Woda przefiltrowana nie miesza się z wodą nieprzefiltrowaną, dzięki temu masz pewność, że pijesz czystą wodę.

O czym pamiętać, stosując dzbanek filtrujący?

Jeżeli stosujesz dzbanek filtrujący, pamiętaj o tym, że filtr nie jest założony raz na stałe i musi być regularnie zmieniany. Zazwyczaj stosuje się zasadę, ze filtr wymienia się raz na miesiąc. Na pokrywie dzbanka znajduje się wskaźnik, który informuje nas o tym, kiedy założony został nowy filtr. Od tego czasu wystarczy odliczyć miesiąc i wówczas wymienić filtr na nowy. Przy wymianie pamiętaj o tym, by pierwszą przefiltrowaną wodę wylać bądź użyć do celów innych niż spożycie. Kolejne filtrowania dają już czystą, krystaliczną wodę.

Jakie wkłady stosuje się w dzbankach filtrujących?

Najczęściej stosowane są wkłady z węglem aktywnym. Potrafi on nie tylko zatrzymać w swoim wnętrzu drobinki zanieczyszczeń, ale także potrafi usunąć zapach chloru. Filtr węglowy nie usuwa bakterii ani wirusów z wody, trzeba więc pamiętać o tym, że przefiltrowana woda także musi być zdatna do picia. Niektóre filtry węglowe posiadają wzbogacające dodatki, które nie tylko oczyszczają, ale także zmiękczają wodę czy zbogacają ją o potas, sód czy wapń. Wodę przefiltrowaną należy zużyć w ciągu 12 godzin.

Jaki dzbanek filtrujący wybrać?

dzbanek filtrujący, czysta woda
fot. Pixabay.com

Decydując się na zakup dzbanka filtrującego, warto zwrócić uwagę między innymi na jego pojemność. Dostępne są modele litrowe, półtoralitrowe czy nawet trzylitrowe. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb. Przy zakupie warto upewnić się, że dzbanek posiada wskaźnik zużycia filtra. Może ona występować w formie mechanicznej, ale także w formie elektronicznej, w postaci niewielkiego wyświetlacza, który jest w pełni wodoodporny. Dzięki temu, że dzbanek posiada wskaźnik, nie jest konieczne znaczenie w kalendarzu, kiedy wkład filtrujący ma zostać zmieniony.

Czy warto kupić dzbanek filtrujący?

Dzbanek filtrujący jest urządzeniem, które zdecydowanie warto jest mieć w swojej kuchni. Pozwala nam o zadbanie o siebie i swoje zdrowie, bo picie odpowiedniej ilości wody każdego dnia jest niezbędne dla zachowania zdrowia, dobrego samopoczucia i doskonałej formy. Dzbanek do filtrowania wody to nie tylko urządzenie dla osób na diecie, ale doskonały gadżet, który sprawdzi się w każdej kuchni. Jest niedrogi, a najtańsze modele dostępne są nawet za mniej niż 20zł. To niewielka cena w porównaniu z ceną zdrowia i doskonałego samopoczucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here