Meble ogrodowe to jeden z najczęściej kupowanych produktów na wiosnę. Każdy chce przecież stworzyć w swoim ogrodzie kąt do odpoczynku i relaksu. Jeżeli zastanawiasz się, jakie meble ogrodowe kupić, z pewnością wiesz, że na rynku dostępne są meble drewniane, rattanowe, plastikowe czy technorattanowe. Wybór nie jest łatwy. Ogromną popularnością, prócz wymienionych wcześniej możliwości, cieszą się meble metalowe. Czy warte są uwagi?

Cechy mebli ogrodowych metalowych

meble ogrodowe metalowe
fot. Pixabay.com

Metal jest materiałem o zdecydowanie największej trwałości względem mebli drewnianych, rattanowych czy plastikowych. Metalowe meble są odporne na wszystko- na wilgoć, na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV czy każdy inny  szkodliwy czynnik. Metalowe meble są eleganckie, stylowe i ponadczasowe, a pomimo swoich niezwykłych właściwości wcale nie są kosztowne.

Wytrzymałość

Metal jest odporny na korozję, wilgoć, mróz czy promienie słoneczne. To sprawia, że wykonane z niego meble ogrodowe będą nas cieszyć przez wiele lat. Nie wymagają konserwacji ani żadnych specjalnych zabiegów pielęgnujących. W przeciwieństwie do mebli drewnianych czy mebli rattanowych, meble metalowe nie wymagają stosowania żadnych specjalnych środków zabezpieczających- metal jest odporny sam z siebie. Ważne jest jedynie to, by wybrać metal ocynkowany- to gwarancja ochrony przed korozją.

Możliwość złożenia

Jeżeli zakupić meble drewniane czy technorattanowe, nie będziesz mieć możliwości złożenia mebli. Jeżeli natomiast postawisz na meble metalowe, złożenie ich będzie łatwe i wygodne. To z kolei pozwoli na zaoszczędzenie miejsca, jeśli zechcesz schować meble np. przed deszczem. Składane meble metalowe najczęściej tworzone są z aluminium.

Lekkość konstrukcji

Metalowe meble ogrodowe są lekkie, znacznie lżejsze od modeli drewnianych, ale cięższe od mebli rattanowych czy plastikowych. Dzięki niewielkiej wadze są mobilne, łatwo się je przesuwa w odpowiednie miejsce. Dodatkowo, metalowe stoły najczęściej można rozłożyć na części, co ułatwi przechowywanie.

Jakie dodatki do metalowych mebli ogrodowych?

meble ogrodowe metalowe
fot. Pixabay.com

Metalowe meble ogrodowe doskonale wyglądają samodzielnie, ale jeszcze lepiej zaprezentują się w towarzystwie stylowych dodatków, np. pokrowców lub poduszek. Dobierając poduszki do metalowych mebli, wybierz motyw pasujący do stylizacji tarasu czy ogrodu. Poduszki znacznie podniosą komfort odpoczynku, stworzą wygodny kąt, w którym aż chce się przebywać. Warto podkreślić, że zastosowanie poduszek ma znaczenie czysto praktyczne, bo meble wykonane z aluminium w otwartym słońcu mocno się nagrzewają, tworząc ryzyko poparzenia skóry. Zdecydowanie warto ustawić meble metalowe w cieniu i zastosować poduchy, które oddzielą gorący materiał od naszego ciała, a do tego podniosą komfort użytkowania i walor estetyczny.

Z metalu tworzy się nie tylko stoły i krzesła ogrodowe, ale także bardzo modny w ostatnim sezonie fotel typu kokon. Cechuje się on niezwykłą wygodą i komfortem. Wykonany jest zazwyczaj z metalu i aluminium, doskonale nadaje się więc do zastosowania na zewnątrz. Dobierając stylowe poduchy do takiego fotela, zyskasz nietuzinkowy dodatek do tarasowej aranżacji i doskonałe miejsce do odpoczynku z książką.

Czy warto kupić meble ogrodowe z metalu?

Oczywiście! Metalowe meble są bardzo odporne i wytrzymałe, dzięki czemu jednorazowa inwestycja zapewni użytkowanie przez długie lata. Takie meble sprawdzą się przede wszystkim dla tych, którzy nie lubią ogrodowych prac konserwatorskich lub zwyczajnie nie mają na to czasu. Metalowe meble są przydatne również dla tych, którzy nie posiadają zadaszonego tarasu. W takim przypadku mniej odporne meble, np. wykonane z rattanu musiałyby być chowane przed każdym deszczem. Meble metalowe tego nie wymagają dzięki odporności materiału, z jakiego są wykonane. Za meblami metalowymi przemawia także ich niezwykły wygląd, estetyczne wykończenia  i styl, jaki wprowadzą do każdego ogrodu czy na taras. Metalowe meble ogrodowe są ponadczasowe i pasują do wszystkiego, idealnie spełniając swoją rolę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here