Mówiąc o łazience, od razu na myśl przychodzi nam biel. Jeszcze kilkanaście lat temu większość łazienek była biała i nikt nie odważyłby się na zastosowanie żywych, wyrazistych kolorów. Dzisiaj meble kuchenne produkowane są w dowolnej kolorystyce, ale biel wciąż jest popularna i chętnie wybierana. Czy warto postawić na nieśmiertelnie białe meble łazienkowe?

Dlaczego właśnie biel?

meble do łazienki białe
fot. Pixabay.com

Biel kojarzy nam się z czystością, wręcz sterylnością, idealnością. W zasadzie tego właśnie oczekujemy od łazienki. Każdy chce przecież, by łazienka była jak najbardziej higieniczna, stąd zastosowanie bieli. Czy chodzi tu jedynie o wrażenie? Nie do końca. Na białych powierzchniach wszelkie zabrudzenia są od razu widoczne, wiemy więc od razu, co jest do ewentualnego czyszczenia. Biały kolor nie jest zarezerwowany do łazienek, ale właśnie tam stosowany jest najczęściej. Biała łazienka jest nieco surowa, ale jednocześnie ma w sobie coś, co sprawia, że większości z nas dobrze się w niej wypoczywa. Biel można zresztą zestawiać z każdym innym kolorem.

Białe meble łazienkowe- z jakich materiałów?

Meble łazienkowe tworzone są z przeróżnych materiałów o różnorodnych właściwościach. Jeśli chcesz zakupić meble łazienkowe w białym kolorze, z pewnością zainteresują cię meble akrylowe, których śnieżnobiała biel i niesamowity połysk w każdej łazience stworzą nowoczesny design i lekkie nawiązanie do stylistyki glamour. Warto podkreślić, że biel to także styl skandynawski, ten z kolei kojarzy się przede wszystkim z  drewnem. Jeśli marzysz o łazience w stylu skandynawskim, możesz postawić na drewniane meble łazienkowe z białymi frontami. Takie rozwiązanie z pewnością doda łazience przytulności i naturalności. Licz się jednak z dość wysokimi kosztami, jakie poniesiesz za naturalne drewniane meble łazienkowe. Jeżeli nie chcesz przepłacać, możesz postawić na meble z płyty MDF, które również w bieli wyglądają rewelacyjnie, a do tego są odporne na zniszczenia.

O czym pamiętać, wybierając białe meble łazienkowe?

Zwróć uwagę przede wszystkim na rodzaj materiału, a jakiego zostały wykonane meble. Każdy z nich wymaga zupełnie innej pielęgnacji- meble drewniane czy meble z MDF wymagają konserwacji, podobnie zresztą, jak meble fornirowane. Meble akrylowe natomiast mają spore ograniczenia dotyczące sposobów czyszczenia. Niedopuszczalne jest używanie środków chemicznych i detergentów, które mogą zniszczyć powierzchnię akrylu.

Meble łazienkowe, oprócz swojego pięknego wyglądu, powinny być także funkcjonalne. Postaw na szafki, słupki czy półki, które pozwolą na wygodne przechowywanie wszystkich potrzebnych rzeczy. Szafki łazienkowe w bieli wyglądają doskonale w połączeniu ze szkłem czy z podświetleniem.

Czy warto postawić na białe meble łazienkowe?

meble do łazienki białe
fot. Pixabay.com

Wiele zależy od Twojej indywidualnej wizji. Decydując się na zakup białych mebli łazienkowych, otrzymujesz rozwiązanie, które zawsze będzie modne i nigdy nie przestanie być na czasie. Jeżeli lubisz wyraziste kolory w łazience, wcale nie dyskwalifikuje to bieli- żywe kolory mebli mogą zostać nieco stonowane białą szafką pod umywalkę czy półką łazienkową. Biel może być dowolnie zestawiana z każdym innym kolorem, nie ma więc żadnych problemów w dobraniu jej do dowolnej aranżacji. Biel kojarzy nam się z czystością, pasuje więc do łazienki idealnie. Małym minusem może być fakt, ze na białej powierzchni bardzo wyraźnie widać wszystkie zabrudzenia, co jednak może okazać się plusem, szczególnie w łazience, gdzie dbamy o sterylność i higienę na najwyższym poziomie. Dobrą wiadomością jest to, że na białych meblach nie widać aż tak wyraźnie kurzu, co nie oznacza wcale, że nie należy go regularnie usuwać. Białe meble łazienkowe to rozwiązanie ponadczasowe, z którego korzystali nasi dziadkowie, rodzice, a teraz korzystamy my, jednak w nowej, unowocześnionej formie. Białe są płytki na ścianach, podłogi, a także meble. Więc jeśli wciąż zastanawiasz się, jakie meble łazienkowe wybrać, by nie żałować, postaw na uniwersalną i ponadczasową biel, która zawsze będzie dobrym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here